267745150 3054485194765565 6340368649259731728 n
Nowa Hala Sportowa Fot. Gmina Słubice

Hala sportowa przy „trójce” gotowa! Z nowej sali sportowej uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 będą mogli korzystać niebawem. Budowa już się zakończyła, teraz gmina czeka już tylko na odbiór budynku.

Przetarg na budowę sali sportowej przy SP 3, wraz z zapleczem sanitarnym, gmina ogłosiła w końcówce czerwca 2020 roku. Projekt zakładał budowę sali gimnastycznej o powierzchni 600 mkw, z możliwością podziału jej na dwie części, za pomocą kotary, tak by jednocześnie można było prowadzić lekcje wuefu dla różnych grup.

Cieszę się, że w kolejnej gminnej szkole uczniowie będą mieć atrakcyjne warunki do uprawiania sportu – mówi burmistrz Mariusz Olejniczak.

Oprócz tego w budynku, który ma powierzchnię ponad 900 mkw, znajduje się sala do zajęć korekcyjnych i sanitariaty. Uczniowie będą mogli też korzystać z natrysków i szatni. Przy wejściu głównym zbudowano podjazd, a przy łączniku prowadzącym do szkoły – platformę ułatwiającą komunikację uczniom niepełnosprawnym. O niepełnosprawnych dzieciach pamiętano także gdy budowano sanitariaty.

Cieszę się, że minęły czasy, gdy lekcje wuefu trzeba było prowadzić w ciasnych i przestarzałych salach sportowych – mówi M. Olejniczak. Duże, nowoczesne i świetnie wyposażone sale mają już teraz wszystkie słubickie podstawówki.
Rozwój bazy oświatowej to jeden z moich priorytetów – podkreśla burmistrz.

W 2020 roku gmina oddała do użytku nowoczesną halę sportową przy Szkole Podstawowej nr 2, a w ub. roku wybudowała nową szkołę w Kunowicach.

Czytaj także: Gmina zapewniła dowóz mieszkańcom, którzy mają trudności w przemieszczaniu się.