Na terenie dróg naszego powiatu są prowadzone i realizowane działania przez policjantów ruchu drogowego, działania takie często występują pod różnymi nazwami i hasłami „trzeźwość”, „prędkość” czy też „niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.

Jednak wszystkim tym działaniom przyświecają wspólne i priorytetowe cele mające za zadanie zapewnić i poprawić bezpieczeństwo na drogach, ujawniać i zwalczać przestępstwa i wykroczenia w ruchu drogowym w tym eliminować nietrzeźwych kierujących stwarzających zagrożenie dla życia i zdrowia dla innych uczestników ruchu drogowego.

Pomimo odpowiednich narzędzi w walce z piractwem drogowym, które mundurowi nabyli z dniem 1 stycznia , niektórzy zmotoryzowani zlekceważyli obowiązujące przepisy drogowe, a spotkanie z policjantami na słubickich drogach okazało się dla nich zaskakująco kosztowne.

virtualnetia.com - projektowanie i tworzenie stron WWW

Tylko w minionym tygodniu słubiccy policjanci ujawnili poniższe naruszenia:

31 stycznia 2022 roku – Kunowice , przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 32 km/ h ( 82/50km) pojazdem osobowym niedopuszczonym do ruchu ( łączna kwota mandatu karnego 2300 złotych i 9 punktów karnych.

31 stycznia 2022 roku – Radachów, przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 35km/ h ( 85/50km) pojazdem ciężarowym , kwota mandatu karnego 800 złotych i 6 punktów karnych

31 stycznia 2022 roku- przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 37km/ h ( 87/50km) pojazdem ciężarowym , kwota mandatu karnego 1000 złotych i 8 punktów karnych

02 lutego 2022 roku- Słubice, ul. 1 Maja- wyprzedzanie na przejściu dla pieszych przez kierującego pojazdem osobowym ( 1500 złotych w drodze mandatu karnego)

02 luty 2022 roku- Słubice, ul. Rzepińska -wyprzedzanie na przejściu dla pieszych przez kierującego pojazdem osobowym ( 1500 złotych w drodze mandatu karnego oraz 10 punktów karnych)

02 luty 2022 roku- Urad, przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 36km/ h ( 86/50km) pojazdem osobowym , kwota mandatu karnego 800 złotych i 6punktów karnych

03 luty 2022 roku- Górzyca- przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 49km/ h ( 99/50km) pojazdem osobowym , kwota mandatu karnego 1000 złotych i 8 punktów karnych

07 luty 2022 roku- Sułów- kierowanie pojazdem niedopuszczonym do ruchu-, mandat karny w wysokości 2000 złotych.

Ponadto słubiccy policjanci ujawnili w tym okresie czterech kierujących znajdujących się w stanie nietrzeźwości, w tym jeden z nich okazał się niechlubnym rekordzistą minionego tygodnia i po badaniu stanu trzeźwości okazało się, że posiadał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Wysokie kary grzywny czy punkty karne, nie powinny być jedynym czynnikiem wpływającym na poprawę bezpieczeństwa na drogowych. Każdy uczestnik ruchu drogowego powinien wiedzieć, że niebezpiecznym manewrem czy nadmierną prędkością może spowodować zagrożenie dla życia i zdrowia innych osób, a co za tym idzie ponieść surowsze lub niejednokrotnie tragiczne w skutkach konsekwencje.

Autor: aspirant Agnieszka Kaczmarek
Komenda Powiatowa Policji w Słubicach