Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Rzepinie aspirant Adrian Kasik w godzinę od zgłoszenia kradzieży, ustala i namierza sprawcę, a następnie odzyskuje skradziony rower dziecięcy. Zyskując uznanie i uśmiech dziecka.

W sobotę (12 lutego) dzielnicowy otrzymuje informację o skradzionym spod sklepu rowerze dziecięcym. Natychmiast po otrzymanym zgłoszeniu dzielnicowy przystąpił do wyjaśnienia sprawy. Przegląda monitoringi, rozpytuje mieszkańców i jak się okazuje dzięki znajomości podległego rejonu i jego mieszkańców przyczynia się do szybkiego wytypowania sprawcy kradzieży. Doświadczenie i „nos policyjny” doprowadza go do miejsca, w którym przebywa sam sprawca. Szybko bo w niespełna godzinę udaje mu się ustalić, że znany mu 32- letni sprawca kradzieży zdążył już sprzedać skradziony jednoślad do miejscowego skupu złomu, z którego dzielnicowy odzyskuje rower i przekazuje właścicielce. Funkcjonariusz poprzez swoje zaangażowanie po raz kolejny wykazał, że dzielnicowy słusznie nazywany jest policjantem pierwszego kontaktu.

32- letni sprawca kradzieży za swoje zuchwałe zachowanie odpowie przed Sądem gdzie grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

161 192364
Zdjęcie z kamery

Autor: aspirant Agnieszka Kaczmarek

Komenda Powiatowa Policji w Słubicach

Czytaj także: Gmina Słubice dostanie ponad 2,2 mln zł dotacji na remont ul. Kopernika!