Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej we współpracy z lubuską KAS udaremnili przemyt  4,7 mln sztuk nielegalnych papierosów.

Nielegalne papierosy o wartości prawie 3,5 mln złotych zatrzymali funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej we współpracy z lubuską KAS.

 Wspólne działania funkcjonariuszy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego doprowadziły do zatrzymania 235 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.  33-letni kierowca zatrzymanego do kontroli auta, przedstawił dokumenty, które potwierdzały, że na drewnianych paletach przewożone są filtry do wody. Przewoźnik deklarował, że z Polski miały trafić do odbiorcy w Holandii. 

Do kontroli funkcjonariusze wykorzystali specjalne urządzenie rtg do prześwietlania pojazdów ciężarowych.  Obraz ze skanera jednoznacznie wskazywał, że na paletach znajdują się papierosy. Zabezpieczono łącznie 4,7 miliona sztuk nielegalnych papierosów, za które należało zapłacić ponad 5,6 miliona złotych podatku akcyzowego, podatku VAT i cła. 

Kierowca wiozący nielegalny towar został zatrzymany do dyspozycji prokuratora.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi Lubski Urząd Celno-Skarbowy w Gorzowie Wielkopolskim.

 mjr SG Joanna Konieczniak
Rzecznik Prasowy
Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej

Czytaj też: Słubice: SZCZĘŚLIWY FINAŁ POSZUKIWAŃ DWÓCH DZIEWCZYNEK PRZY ODRZE

dsc 3890