Dominika Podhajecka osiągnęła ćwierćfinały singla i debla w turnieju International Tennis Federation Juniors (U18) w miejscowości Sfax w Tunezji.

W turnieju J5 T.C.Sfax tenisistka GKT Smecz Górzyca i Akademii Tenisowej Tenis Kozerki ze względu na ranking uniknęła eliminacji i w pierwszej rundzie turnieju głównego gry pojedynczej pokonała 6:1, 6:4 Belgijkę Shannon Bovy. W drugiej rundzie zawodów Dominika (1306 ITF Juniors) wyeliminowała rozstawioną z nr 1, drugą juniorkę Tunezji Hiba Heni (253 ITF Juniors). Przy stanie 6:0, 3:0 dla lubuszanki rywalka poddała spotkanie.

W ćwierćfinale po zaciętym, trzysetowym meczu lubuszanka uległa Marokance Kenza El Akili 6:2, 4:6, 3:6. W pierwszej rundzie gry podwójnej Dominika w parze z Japonką Rena Tanaka wyeliminowały rozstawione z nr 1 Tunezyjki – Hiba Heni i Rahma Jendoubi. Lubuszanka i Azjatka pokonały swoje rywalki 6:3, 6:3. W ćwierćfinale turnieju polsko-japoński duet uległ po zaciętym boju 4:6, 6:7 (9:11 w tie breaku), późniejszym finalistkom, parze Polina Kuharenko i Juliette Trunet (Francja).

Przypomnijmy, że sam wyjazd do Afryki na 2 turnieje ITF Juniors wydawał się niemal niemożliwy ze względu na skręcenie stawu skokowego na zgrupowaniu kadry Polski U16 w Toruniu. Udało się przede wszystkim dzięki fachowości fizjoterapeutów naszego Partnera medycznego – REHAkompleks medical & sport oraz wytrwałej pracy samej zawodniczki i teamu Kozerki. Opiekunami Dominiki i teamu Kozerki w Tunezji są trenerzy Kamila Sasim i Radek Nijaki.

Autor: Daniel Podhajecki

Czytaj także: Zdemaskuj w sieci fake newsy i wygraj nawet 8 tys. zł!