Dominika Podhajecka osiągnęła swoje pierwsze podium gry pojedynczej w rywalizacji International Tennis Federation Juniors (U18).


Po dwóch ćwierćfinałach osiągniętych w pierwszym z dwóch tunezyjskich startów w J5 T.C.Sfax, piętnastolatka w drugim turnieju spisała się jeszcze lepiej i osiągnęła półfinał singla i ćwierćfinał debla w J5 Nabeul. Ze względu na warunki atmosferyczne (deszcze i bardzo silne wiatry) turniej rozpoczął się z trzydniowym opóźnieniem dlatego mecze rozgrywano w skróconej formule do 4 wygranych gemów w secie, bez przewag („no ad”), a trzeci set – super tie break. Tenisistka GKT Smecz Górzyca i Akademii Tenisowej Tenis Kozerki podobnie jak w poprzednim turnieju, ze względu na ranking uniknęła eliminacji.
W pierwszej rundzie turnieju głównego gry pojedynczej rozgrywanego tym razem na mączce lubuszanka pokonała 5:3, 4:2 Hiszpankę Irene Fuster Hidalgo. W drugiej rundzie zawodów Dominika (1229 ITF Juniors) wyeliminowała (5:3, 4:0) rozstawioną z nr 3, 2 lata starszą, czwartą juniorkę Tunezji Amira Bargaoui (451 ITF Juniors). W ćwierćfinale Dominika pokonała pewnie 4:1, 4:1 kolejną Hiszpankę Tabatha Suarez.


W półfinale lubuszanka zmierzyła się z Ranim Rassil (326 ITF Juniors, Career-high rankings 265) rozstawioną z nr 2, trzecią juniorką Tunezji. Dominika od początku prowadziła, 1:0, 3:1, 4:3 i … miała 3 piłki setowe. Szkoda. W tie breaku Domi prowadziła jeszcze 4:2 ale to rywalka wygrała pierwszego seta. Druga partia rozpoczęła się również od prowadzenia naszej zawodniczki (2:0) ale ostatecznie to Tunezyjka wygrała mecz i awansowała do finału, który … również wygrała triumfując w imprezie! W pierwszej rundzie gry podwójnej Dominika w parze z Julią Daroszewską wyeliminowały (4:0, 4:1) Serbkę Stela Dzimovic i Tunezyjkę Galia Mezouar.


W ćwierćfinale Polki po dramatycznym meczu 2:4, 4:2 i 9:11 w super tie breaku, w którym prowadziły nawet 5:2 musiały uznać wyższość Tunezyjek Hiba Heni i Ons Boubaker rozstawionych w zawodach z nr 2. Warto zaznaczyć, że rywalki w kolejnym meczu oddały tylko 2 gemy, awansowały do finału i powalczą o zwycięstwo w turnieju…
Opiekunami Dominiki i teamu Kozerki w Tunezji byli trenerzy Kamila Sasim i Radek Nijaki.

Autor: Daniel Podhajecki

Czytaj także: Poszukiwacze Pasji w krótkich, spontanicznych wywiadach z pozytywnymi ludźmi! Skąd ten pomysł? Pytamy!