Występy uczniów najmłodszych klas i seniorów z zespołu „Młodzi duchem”, kącik z doświadczeniami chemicznymi ośmioklasistów, dmuchańce, malowanie twarzy, zaplatanie warkoczy, zabawa w pianie, licytacje i same pyszności w postaci najrozmaitszych ciast, hot-dogów, kiełbasek z grilla – to wszystko działo się na terenie Szkoły Podstawowej w Górzycy. I co najważniejsze? Zorganizowali to rodzice, uczniowie i nauczyciele! Wielkie brawa! 

To nie pierwszy raz, kiedy szkoła w Górzycy zaskakuje mieszkańców swojej gminy. Festyn Rodzinny – bo taką nosiła nazwę ta impreza jest już organizowany po raz kolejny. Jego organizatorami są przede wszystkim rodzice, a autorami i reżyserami części artystycznej nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Górzycy

Podczas festynu można było obejrzeć uczniów klas najmłodszych, którzy przedstawili  bardzo bogaty blok artystyczny. Oprócz recytacji wierszy i śpiewu najmłodsi przedstawili układy taneczne do znanych utworów, którymi porwali do tańca publiczność. Młodsi tańczyli pod sceną, natomiast rodzice i inni mieszkańcy klaskali lub poruszali się w rytm muzyki. 

olympus digital camera

Przy szkole powstał także kącik chemiczny, gdzie uczniowie klas ósmych ze swoją nauczycielką chemii Ewą Rakoczy pokazywali eksperymenty chemiczne zachęcając zainteresowanych do samodzielnego wykonania. 

olympus digital camera

Po występach odbyły się licytacje przedmiotów oraz voucherów zafundowanych przez lokalne firmy. Ważnym punktem była także loteria fantowa, w której oprócz drobnych fantów, można było wygrać naprawdę wartościowe rzeczy. 

Podczas imprezy można było także zjeść mnóstwo różnych ciast, pyszne hot-dogi lub kiełbaskę z grilla.

– Drodzy Rodzice. Z całego serca pragnę podziękować Wam, za ogromny wkład i zaangażowanie, które pozwoliło zorganizować tegoroczny Festyn Rodzinny. Państwa pomysłowość oraz praca, przyczyniły się do stworzenia niepowtarzalnej, rodzinnej atmosfery. Czuję ogromną satysfakcję i dumę, że mogłam, w tym wydarzeniu z Wami uczestniczyć – zwraca się do rodziców Przewodnicząca Rady Rodziców Agnieszka Paprocka. 

Również dołączamy do podziękowań. Do zobaczenia za rok!

Zobaczcie galerię [DUŻO ZDJĘĆ] 

[ngg src=”galleries” ids=”239″ display=”basic_thumbnail”]

Czytaj też: Igrzyska Sołectw i Disco Polo Show w Górzycy za nami! [FOTORELACJA]