img 20220718 wa0076
Fot. GOK Górzyca

W minioną sobotę w Stańsku, po trzech latach przerwy odbył się XI Turniej Piłki Parkowej im. Cz. Jermanowskiego o puchar Dyrektora GOK. W turnieju wzięło udział 5 drużyn: Stańsk Lubuski, Agrafka Chartów, Omega Rzepin, Błękitni Trześniów oraz Ciepły Żubr.

Otwarcie Turnieju rozpoczęło się hymnem Louisa Armstronga oraz przemową Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Górzycy Małgorzaty Gniewczyńskiej. Na uroczystym otwarciu turnieju była również obecna rodzina ś.p. Cz. Jermanowskiego, znanego działacza  Ludowych Zespołów Sportowych. 

Pomimo niesprzyjającej pogody, wszystkie drużyny zacięcie walczyły o zwycięstwo.

virtualnetia.com - projektowanie i tworzenie stron WWW

Ostateczna klasyfikacja:

I miejsce- Stańsk 

II miejsce- Agrafka Chartów

III miejsce- Omega Rzepin

IV miejsce- Błękitni Trześniów

V miejsce- Ciepły Żubr

Dziękujemy wszystkim drużynom za zdrową rywalizację oraz świetną zabawę.

Po rozegranych meczach na wszystkich uczestników czekały gorące posiłki w postaci grilla, ciepłego bigosu oraz punktu gastronomicznego, zorganizowanego przez mieszkańców miejscowości Stańk. Nie zabrakło również słodkich smakołyków oraz lanego piwa. Na najmłodszych zaś czekał zamek dmuchany, zabawy na placu zabaw, kolorowe tatuaże oraz malowanie twarzy.

Ogromne podziękowania za wspaniałą organizację oraz niesamowite zaangażowanie dla Sołtysa wsi Stańsk Krzysztofa Bodzioch oraz mieszkańców.

O patronie Czesławie Jermanowskim

Jak podaje Ministerstwo Sportu i Turystyki Czesław Jermanowski urodził  się w 1951 roku w Słubicach. Od 1987 roku był związany z Urzędem Kultury Fizycznej i Turystyki, w którym pełnił funkcje Dyrektora Departamentu, Dyrektora Generalnego oraz w latach 1993-1995 – Wiceprezesa Urzędu. Był m.in. twórcą rządowego programu rozwoju gospodarki turystycznej, a następnie programu promocji turystyki polskiej. W latach 1995-2000 był dyrektorem Polskiego Ośrodka Informacji  Turystycznej w Londynie. Po powrocie z Londynu pełnił  funkcję wiceprezesa TVP, a następnie wiceprezesa Polskiego Radia.  W latach 2007-2008 był zatrudniony na stanowisku  Radcy Ministra w Departamencie Turystyki Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Źródło: GOK Górzyca

Czytaj też: Górzyca: I Memoriał Mateusza Podlipskiego