2
Dominika Podhajecka(z prawej) kolejny raz na podium. Fot. Archiwum prywatne

Dominika Podhajecka znów udowadnia swoją świetność! Duma lubuskiego tenisa świetnie się spisała w ITF J4 w miejscowości Fürth (Niemcy). Po kontuzji lubuszanka zajęła 3 miejsce w grze pojedynczej i 2 miejsce w grze podwójnej. 

W pierwszej rundzie turnieju rozgrywanego na popularnej mączce zawodniczka GKT Smecz Górzyca oraz Akademii Tenisowej Tenis Kozerki pokonała 6:3, 6:3 Nikolinę Blagojevic z Niemiec.

W drugiej rundzie szesnastolatka zwyciężyła 6:4, 6:2 z rozstawioną z nr 5 Francuzką Lea Bathellier.

virtualnetia.com - projektowanie i tworzenie stron WWW

W ćwierćfinale Dominika rozstrzygnęła na swoją korzyść (6:3, 6:3) mecz z Czeszką Adelą Latalovą.

W półfinale  Domi po trzysetowym meczu musiała uznać wyższość (7:5, 2:6, 3:6) turniejowej siódemki Lea Aschenberger z Niemiec, która wcześniej wyeliminowała nr 2 zawodów.

W grze podwójnej lubuszance partnerowała koleżanka z ATT Kozerki Barbara Straszewska. Dominika i Basia w pierwszej rundzie pokonały 7:5, 6:2 Niemki Antonię Ende i Rebekę Svabikovą.

W ćwierćfinale nasze tenisistki wyeliminowały (6:0, 7:6 – 7:3 w tie breaku) parę rozstawioną z nr 2 Mariia Masiianskaia i Nastasija Nesterovic (Niemcy).

W półfinale Dominika i Basia pokonały 6:3, 6:2 Niemki Franziskę Kremerskothen i Clarę Schoen.

W finale po trzysetowym meczu i dramatycznym super tie breaku nasze szesnastolatki były bliskie tytułu ale musiały ostatecznie uznać wyższość 7:6 (7:4), 2:6 i 8:10 pary Sara Borkop (Dania) i Charlotte Keitel (Niemcy).

Wcześniej Dominika wzięła udział w turnieju ITF J4 Veska (Czechy) gdzie w singlu odpadła w 2 rundzie po trzysetowym boju (7:5, 5:7, 2:6) z Czeszką Amy Sucha.

W deblu lubuszanka również w parze z Barbarą Straszewską pierwszą rundę miały wolną. W drugiej pokonały 5:7, 6:4, 10:8 parę z Czech Eliska Forejtkova i Julie Pastikova.

W ćwierćfinale nasze reprezentantki musiały uznać wyższość (2:6, 3:6) starszych Czeszek – Klara Kajabova – Adela Latalova.

Opiekunem Dominiki i teamu Kozerki w Czechach i Niemczech był trener Marcin Juściński.

Górzycki Klub Tenisowy Smecz otrzymał dofinansowanie na realizację zadania „Udział zawodników GKT Smecz Górzyca w turniejach International Tennis Federation Juniors” z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego. Dziękujemy bardzo za dofinansowanie tych wyjazdów.

Dziękujemy bardzo również wszystkim, którzy regularnie wspierają GKT Smecz Górzyca i TEAM Podhajecka (SWISS KRONO sp. z o.o., Leks sp. z o.o., Bloominess Polska sp. z o.o., Liquid Trans sp. z o.o, Sigma-Plus Krzysztof Waszak, Kancelaria Podatkowa „SIGMA” Sp. z o.o Anna Waszak, AGROMA Spółka z o.o., PHU Jamniuk, noskinoski.pl, Bank Spółdzielczy w Ośnie Lubuskim, Kancelaria Adwokacka Paweł Hajkowicz, Gmina Górzyca), a także wszystkim Darczyńcom z odpisu 1% podatku.

Autor: Daniel Podhajecki

Czytaj też: Dzisiaj w programie Miłosza Izdebskiego przyszłość lubuskiego tenisa Dominika Podhajecka.