25 sierpnia na słubickim stadionie, o 20.00, odbędzie się ceremonia otwarcia XXV Jubileuszowych Ogólnopolskich Igrzysk LZS połączona z defiladą sportowców reprezentujących każde województwo. Gości powita burmistrz Mariusz Olejniczak i Minister Sportu i Turystyki Kamil Bortniczuk, a oficjalnego otwarcia dokona Prezes KZ LZS Mieczysław Kazimierz Baszko.

W programie jest też symboliczny bieg olimpijski na 1000 m z udziałem zawodniczek i zawodników LKS Lubusz, pokaz sportowy w wykonaniu grupy artystycznej Bartka Kobylańskiego z Zielonej Góry, złożenie przysięgi olimpijskiej – w imieniu wszystkich sportowców zrobi to Paulina Polańska z LKS Lubusz Słubice.

Zapłonie olimpijski znicz.

Sportowcy z całego świata wzięli udział w sztafecie, która niesie zapalony znicz z Olimpii na miejsce rozgrywania zawodów. Ostatni uczestnik sztafety, którym w Słubicach będzie Paweł Czapiewski – olimpijczyk z Pekinu, brązowy medalista Mistrzostw Świata w Edmonton 2021, złoty medalista HME- Wiedeń 2022 – zapali znicz na głównym stadionie w Słubicach w towarzystwie zawodniczek LKS Lubusz Słubice i Julii Wyrwas – zawodniczki szkolonej przez trenera Edwarda Czernika, olimpijczyka z Tokio 1964.

Ceremonia otwarcia igrzysk zakończy się występem przygotowanym przez Słubicki Miejski Ośrodek Kultury.

Igrzyska potrwają do 27 sierpnia.

– Gościć będziemy w Słubicach blisko 2 tysiące zawodników, trenerów i działaczy sportowych z całej Polski – mówi burmistrz Mariusz Olejniczak i wymienia, że wśród nich będą m.in. słubiccy lekkoatleci i koszykarze, występujący w reprezentacji województwa lubuskiego, jednej z 16 reprezentacji ze wszystkich województw w Polsce.

W programie tegorocznych igrzysk znalazły się trzy bloki tematyczne: sportowy, rekreacyjny i integracyjny, a uczestnikami zawodów będą dzieci, młodzież i osoby dorosłe.

– Za wszystkich będziemy mocno trzymać kciuki i już dziś życzymy udanych startów! – mówi burmistrz.

Głównymi organizatorami Igrzysk są: Krajowe Zrzeszenie LZS, Lubuskie Zrzeszenie LZS, Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Lubuski Klub Sportowy Lubusz Słubice.

Szczegółowy program:

www.igrzyskalzs2022.pl
www.sosirslubice.pl/lzs

Czytaj też: MŁODY ROLNIK MIŁOSZ MARZY BY ZOBACZYĆ JAK POWSTAJE KOMBAJN. TO MARZENIE JEST W ZASIĘGU RĘKI, A MY MOŻEMY POMÓC JE SPEŁNIĆ!