W środowe popołudnie, 26 października 2022 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Słubicach odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Przy kawie i ciastku Klubowiczki dyskutowały na tematy zawarte w książce Iwony Menzel pt. „Po wsze czasy”.

 

Powieść ta wywołała wiele pozytywnych, jak i negatywnych emocji u czytelniczek. Autorka przenosi nas do okolic Białegostoku, w czasy po upadku Powstania Styczniowego. Młoda, szesnastoletnia Augusta zostaje zmuszona do małżeństwa ze starszym o trzydzieści lat, bogatym fabrykantem Justusem Simmonisem. Jest Niemką i nienawidzi miejsca, w którym musi zamieszkać i żyć. Jej życie się odmienia w momencie, gdy poznaje rannego powstańca Juliana. Pielęgnując mężczyznę obdarza go uczuciem, którego tak bardzo pragnęła przez całe swoje małżeństwo. Jest gotowa opuścić swoje dotychczasowe życie i pójść za ukochanym na tułaczkę, jednak jej odważny i desperacki plan zostaje udaremniony.

,,Po wsze czasy” to wspaniała, wielowątkowa powieść historyczna z elementami romansu. Odważna walka o niepodległość, miłość romantyczna i nieszczęśliwa oraz zwinna akcja sprawiają, że nie można się od książki oderwać. Dziękujemy uczestnikom spotkania za przybycie i jednocześnie przypominamy, że spotkania mają charakter otwarty. Wszyscy chętni, którzy lubią czytać i rozmawiać o książkach mogą w każdej chwili dołączyć do Klubu.

virtualnetia.com - projektowanie i tworzenie stron WWW


Serdecznie zapraszamy na następne spotkanie, które odbędzie się 30.11.2022 r. o godzinie 15:00, a przedmiotem dyskusji będzie książka Weroniki Tomali „Cztery liście koniczyny”.

Autor: Zespół BPMiG w Słubicach

Czytaj także: „Dzień Dyni” – Niepubliczne Przedszkole Kajtuś w Żabicach. Konkurs na najpiękniejszą dynię!