Collegium Polonicum zaprasza do udziału w XI edycji Targów Edukacji i Pracy pt. „EDUKACJA-PRACA-KARIERA bez granic”. Impreza odbędzie się 22 marca w godz. 09:30-13:30 w budynku Collegium Polonicum w Słubicach i będzie kontynuacją organizowanych w poprzednich latach wydarzeń, które cieszyły się ogromnym powodzeniem wśród młodzieży z naszego regionu.


Targi skierowane są przede wszystkim do uczniów szkół podstawowych i średnich wybierających dalszą drogę edukacji oraz studentów i absolwentów planujących dalsze kształcenie. Wydarzenie wspiera także osoby rozpoczynające karierę zawodową oraz młodzież bezrobotną, poszukującą pracy, jak również wszystkich zainteresowanych planowaniem swojej edukacji oraz kariery zawodowej.

 


Najważniejszym elementem targów jest prezentacja oferty edukacyjnej, poszukiwanych na rynku pracy zawodów oraz prezentacja pracodawców, ich ofert i dostępnych miejsc pracy, zarówno po polskiej, jak i niemieckiej stronie.
W trakcie targów zwiedzający mają okazję bezpośredniego spotkania z przedstawicielami uczelni wyższych, doradcami zawodowymi oraz przedstawicielami firm. Uczestnicy targów wezmą również udział w warsztatach, m.in. z zakresu rozwoju osobistego, wielojęzyczności, prowadzone przez wykładowców i studentów Collegium Polonicum, a także zdrowego żywienia, pierwszej pomocy, czy telewizyjne i dziennikarskie.

virtualnetia.com - projektowanie i tworzenie stron WWW

 


Organizatorami targów są Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu/Collegium Polonicum w Słubicach, Uniwersytet Europejski Viadrina, Starostwo Powiatowe w Słubicach, Fundacja Dobro Kultury, IB Internationaler Bund z Frankfurtu nad Odrą. W targach wezmą udział wystawcy zarówno z Polski i Niemiec.

 


W środę, 22 marca w Collegium Polonicum w Słubicach odbędzie się również dzień wiedzy o Niemczech. To nowe wydarzenie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczennic i uczniów szkół średnich, którzy chcą zdobyć więcej informacji o naszym sąsiedzie. Na uczestników czeka pasjonująca wycieczka w nieznane obszary niemieckiej historii, kultury, języka i relacji polsko-niemieckich.

 

Wstęp wolny!