W dniu 1 maja, na Placu Bohaterów w Słubicach odbył się 3 Międzynarodowy Zlot Pojazdów Zabytkowych. Impreza przyciągnęła miłośników starych samochodów z Polski i innych krajów. Organizatorem zlotu było Klub Pasjonatów Motoryzacji i Techniki „Nagar”.

Na zlocie można było zobaczyć wiele pięknie odrestaurowanych i zachowanych w nienaruszonym stanie pojazdów z różnych krajów i różnych okresów.

Warto też dodać, że organizatorzy zadali sobie trudów by urozmaicić imprezę, między innymi poprzez stoiska z jedzeniem, dmuchańce i inne atrakcje.

Większość właścicieli prezentowanych pojazdów opowiadała ze szczegółami o swoich perełkach, zdradzając historie i anegdoty związane z ich historią.

Bieg Grażynek I Januszów

Podczas zlotu odbył się bieg Grażynek i Januszów. To atrakcja, która po raz pierwszy pojawiła się w Słubicach.

Uczestnicy rywalizowali w niesamowicie oryginalnych strojach. Panie miały na sobie szpilki, a panowie skarpety i klapki – taki był warunek wzięcia udziału w biegu.
Jak widać na zdjęciach naszego fotoreportera Mateusza, uczestnicy dodatkowo ubrali kolorowe peruki i koszulki z napisami: Grażynka i Janusz.

Atmosfera podczas biegu była fantastyczna i wielu z uczestników zgłosiło się jedynie dla zabawy i chęci wspólnego spędzenia czasu z innymi miłośnikami klasycznych pojazdów i sportu.

3 Międzynarodowy Zlot Pojazdów Zabytkowych, był nie tylko okazją do podziwiania pięknych samochodów. To także świetna zabawa dla całych rodzin, a także doskonała okazja do spotkania się z zapalonymi miłośnikami klasycznych pojazdów i wymiany z nimi doświadczeń i odczuć, które wiążą się z posiadaniem i utrzymywaniem takich skarbów w swoim garażu.

Czytaj także :

 • Rolnicy ruszą w kierunku Świecka w niedzielę o 13.00. Autostrada A2 będzie zablokowana w obu kierunkach
  21 lutego w świetlicy wiejskiej w Lubiechnii Wielkiej odbyło się spotkanie rolników z różnych regionów, którzy zjednoczyli się w sprawie planowanego strajku. Decyzje podjęte podczas tego zebrania mogą mieć daleko idące konsekwencje dla ruchu drogowego nie tylko w powiecie słubickim. Rolnicy z powiatu słubickiego, wraz z przedstawicielami m.in. z Gorzowa Wielkopolskiego i Szczecina, spotkali się,
 • Who’s Black – koncert z okazji dnia kobiet
  Słubicki Miejski Ośrodek Kultury wraz z Klubem Prowincja zapraszają na koncert Who’s Black z okazji Dnia Kobiet, który odbędzie się 08 marca 2024 r., o godzinie 20:00 w Sali Kameralnej (przy Prowincji). Kilka słów od zespołu Who’s Black: Funk’n’Roll połączony z dodatkową porcją radości z grania to znak rozpoznawczy naszego małego siedmioosobowego zespołu z pięknej
 • Seniorzy z Cybinki uczyli się udzielać pierwszej pomocy
  Na warsztatach, które odbyły się w Klubie Senior + w Cybince, Seniorzy mieli okazję nauczyć się, jak udzielać pierwszej pomocy. Spotkanie, które miało miejsce 20.02.2024 roku, było doskonałą okazją do poszerzenia swoich umiejętności i zdobycia nowej wiedzy. Podczas warsztatów obecny był także Burmistrz Marek Kołodziejczyk.Seniorzy mieli możliwość nie tylko zdobycia teoretycznej wiedzy na temat udzielania
 • Kolejny etap budowy ścieżki rowerowej w gminie Rzepin!
  Już niebawem ruszy budowa kolejnego odcinka ścieżki rowerowej w gminie Rzepin! Tym razem od Gajca aż do granicy gminy oraz dokończony zostanie brakujący odcinek ścieżki od ulicy Zachodniej w Rzepinie. Powiat słubicki pozyskał z Polskiego Ładu dotację na budowę nowego odcinka ścieżki, gmina Rzepin natomiast pozyskała środki z Urzędu Marszałkowskiego na ten projekt. O tę
 • Fizjoterapia pediatryczna od pierwszego miesiąca życia
  W Centrum Medycznym Brandmed ruszyły zapisy na rehabilitację maluszków już od pierwszego miesiąca życia. Jeśli zauważyłaś/eś u swojego dziecka niepokojące sygnały lub zastanawiasz się, czy wymaga ono wsparcia ze strony fizjoterapeuty to te informacje są właśnie dla Ciebie. Do tej pory w rehabilitacji w placówce mogły uczestniczyć wyłącznie dzieci od 6 roku życia, teraz to