Uroczyste otwarcie, bieg bez granic, koncerty takich gwiazd jak Loi, Sylwii Grzeszczak, Bryski i znakomitego slubiczanina, który brał udział w ostatniej edycji The Voice Kids Marcela Sztachelskiego – to wszystko działo działo się 30 czerwca podczas Miejskiego Święta Hanzy w Słubicach. Wieczór przepełniony był emocjami, muzyką i pozytywną energią, która unosiła się w powietrzu.
 
Inauguracja Kulturalnego Lata rozpoczęła się o godzinie 18:00. na moście granicznym Słubic i Frankfurtu. Uroczystego otwarcia dokonał nadburmistrz Frankfurtu Rene Wilke oraz zastępczyni burmistrza Słubic Otwarcie uświetniły występy lokalnych zespołów, które przepięknie śpiewały (OBEJRZYJ) i tańczyły (patrz TUTAJ)
 
Następnie rozpoczął się Bieg bez granic. Tłumy ludzi w różnym wieku i kondycji fizycznej ustawiały się na starcie, gotowe do podjęcia wyzwania. Zarówno amatorzy, jak i zawodowcy z pasją pokonywali kolejne kilometry, dopingowani przez widzów.
 
Po zakończeniu biegu wszyscy udali się na główną scenę Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie czekały na nich koncerty znanych polskich artystów. Swoje najlepsze utwory zaśpiewały Loi oraz Sylwia Grzeszczak, które swoimi energetycznymi występami rozbudziły publikę i wprowadziły ją w świetny nastrój. Ich dynamiczne utwory zachęcały do tańca i śpiewu, a tłumy nie szczędziły owacji.
 
 
Świetny występ dał również słubiczanin Marcel Sztachelski, uczestnik ostatniej edycji programu The Voice Kids. Jego utalentowany i pełen emocji głos porwał wszystkich widzów. Jego występ był jednym z tych, które zapadają w pamięć na długo.
 
 
Atmosfera wieczoru była niezwykła. Wszyscy uczestnicy, niezależnie od wieku czy zainteresowań muzycznych, połączeni byli wspólną radością i entuzjazmem. Tłumy, które przybyły na to wydarzenie, sprawiły, że SOSiR tętnił życiem i energią. To było wyjątkowe doświadczenie dla wszystkich obecnych.
 
Taki wieczór to potwierdzenie, że wspólne spędzanie czasu przy dobrej muzyce, sportowych wyzwaniach i wśród pozytywnej atmosfery, może naprawdę sprawić, że czujemy się szczęśliwi i spełnieni. Ten wieczór udowodnił, że tego typu imprezy mają nie tylko wartość rozrywkową, ale również integrują i budują pozytywne relacje między ludźmi. Cóż to był za wieczór!
 
Zobaczcie zdjęcia z otwarcia, Biegu bez granic i koncertów, które wykonał dla nas niezastąpiony Grzegorz Łopusiewicz – GoDrone FSL