Dominika Podhajecka zwyciężyła w International Tennis Federation Juniors ANGIE CUP J30 w Puszczykowie w grze pojedynczej. Jest to już czwarty światowy tytuł juniorski lubuszanki, a trzeci singlowy w ramach Word Tennis Tour.

Atrakcyjne trofeum wręczyła Dominice sama Angelique Kerber, była nr 1 światowego tenisa kobiecego, zwyciężczyni trzech turniejów wielkoszlemowych, wicemistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro.

W związku ze zmianą planów turniejowych i późniejsze zgłoszenie do zawodów zawodniczka GKT Smecz Górzyca musiała wziąć udział w eliminacjach ITF ANGIE CUP J30.

Ze względu na rozstawienie siedemnastolatka miała wolną pierwszą rundę.

W drugiej rundzie elimek Domi pokonała 6:1, 6:2 wielokrotną medalistkę mistrzostw Polski, byłą mistrzynię Polski Młodziczek Laurę Stypułę.

W decydującej fazie eliminacji tenisistka trenująca w Akademii Tenisowej Tenis Kozerki zwyciężyła (6:3, 6:1) Ukrainkę Grace Dollar.

W pierwszej rundzie turnieju głównego Dominika pokonała 6:0, 6:1 Niemkę Leonie Gottwald.

W drugiej rundzie nasza zawodniczka nie dała szans (6:0, 6:1) Białorusince Aliaksandrze Slahayeva.

W ćwierćfinale lubuszanka straciła jedynego seta w turnieju pokonując utalentowaną Julię Kołodziejską (5:7, 6:2, 6:2). Niestety na początku meczu nasilił się „stary” uraz mięśniowy. Domi pokonała słabości, a po pomeczowej pomocy fizjoterapeuty podjęła decyzję, że jednak spróbuje następnego dnia powalczyć w kolejnym meczu.

W półfinale nasza tenisistka ograła (6:2, 6:3) kolejną Białorusinkę Aliaksandrę Skapets.

W meczu mistrzowskim zawodniczka TEAM Podhajecka pokonała (6:3, 6:4) rosyjskojęzyczną Amerykankę Alessandrę Sikharulidze sięgając po tytuł.

Daniel Podhajecki

TEAM Podhajecka