Za nami XII edycja Narodowego Czytania! Jak co roku Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji wspólnego czytania polskich dzieł literackich.W piątkowe przedpołudnie, 8 września 2023 roku, w bibliotecznym ogrodzie prezentowana była powieść „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Słoneczna aura, plenerowy charakter spotkania i nastrojowa muzyka pozwoliła wszystkim zebranym przenieść się oczami wyobraźni do nadniemieńskiej przyrody opisanej z tak niezwykłym kunsztem przez autorkę powieści.

Bardzo dziękujemy za przybycie oraz zaangażowanie przedstawicielom władz gminy i powiatu, radnym RM, Paniom z Dyskusyjnego Klubu Książki, młodzieży ze słubickich szkół oraz społeczności lokalnej. Dziękujemy również seniorom z Domu Dziennego „Senior +”, którzy wraz z Panem Henrykiem Lecheltem i artystami ze Studia Tańca „Bohema” przygotowali inscenizację fragmentu powieści. Mamy nadzieje, że wspólne czytanie sprawiło gościom wiele przyjemności i zachęci do sięgania po dzieła polskiej literatury.

Biblioteka zaprasza do obejrzenia wystawy prac pokonkursowych na ilustrację do „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej przygotowanej przez uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Zbigniewa Herberta w Słubicach. W bibliotece można również obejrzeć wystawę poświęconą samej autorce, do czego gorąco zachęcamy. A już w przyszłym roku prezentowany będzie utwór „Kordian” Juliusza Słowackiego i liczymy, że spotkamy się w takim, a może i większym gronie.

Do zobaczenia!

Zespół BPMiG w Słubicach