W miniony piątek przedszkolaki Pracowni Edukacji Kulturalnej w Górzycy wzięły udział w „Olimpiadzie Przedszkoli Gminy Lebus” w Niemczech. Reprezentanci pracowni zajęły II miejsce w klasyfikacji końcowej zawodów.

Zawody odbyły się w sali sportowej przy Szkole Podstawowej w Alt Zeschdorf, przynależnej miejscowości do miasta Lebus. W spotkaniu wzięło udział 6 drużyn z okolicznych przedszkoli, w tym przedszkolaki z Pracowni Edukacji Kulturalnej oraz towarzyszący im reprezentanci Szkoły Podstawowej w Górzycy.

Zawody były rozgrywane o Puchar Przedszkola pod Patronatem Gminy Lebus. Dzieci wzięły udział w biegu na torze slalomowym, biegu z taczkami, toczeniu piłki lekarskiej oraz sztafecie finałowej z tunelem.

Przedszkolaki dumnie reprezentowały Górzycę w sportowych zmaganiach oraz dawały z siebie wszystko, by osiągnąć jak najlepsze wyniki. Dzięki włożonemu wysiłkowi, a także wspaniałemu dopingowi, zajęły II miejsce w klasyfikacji końcowej zawodów. 

W przerwie pomiędzy poszczególnymi konkurencjami mali sportowcy skorzystali z poczęstunku oraz dmuchanego placu zabaw, a na zakończenie na wszystkich uczestników czekał ciepły obiad.

Zobaczcie fotorelację