Dominika Podhajecka z Centralnym Klubem Tenisowym Grodzisk Mazowiecki (na wypożyczeniu z GKT Smecz Górzyca) zdobyła srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorek rozgrywanych na twardej nawierzchni w Kozerkach!

Dopiero w sobotę wieczorem Dominika wróciła z dalekiego Uzbekistanu, a już… w niedzielę rano choć zmęczona i niewyspana przystąpiła do półfinałowego meczu z Cabańskim Centrum Sportu Chrzanów.
Wszystkie mecze rozgrywane były w mistrzostwach w formule – 2 deble i 4 single (w drużynie rywalizują przynajmniej 4 zawodniczki).

Najpierw w meczu deblowym lubuszanka w parze z Kornelią Krześniak zdobyły punkt dla swojej drużyny ogrywając pewnie (6:1, 6:3) duet Lena Rajca – Małgorzata Bajorek.

Grając na drugiej rakiecie w meczu singlowym siedemnastolatka nie dała szans (6:1, 6:1) Lenie Rajcy zdobywając swój drugi punkt dla zespołu, który wygrał ten mecz 6:0 awansując do finału.

W swoim deblowym meczu o złoto przeciwko KT GAT A Gdańsk Domi z Kornelią zaskakująco łatwo i pewnie (6:2, 6:1) pokonały Orianę Gniewkowską i Viktorię Kapcia.

W grze pojedynczej Dominika po świetnym meczu pokonała 6:1, 6:1 Martynę Mackiewicz. W tym momencie po 4 meczach i 2 punktach Dominiki był remis 2:2.
Niestety rywalki rozstrzygnęły na swoją korzyść pozostałe 2 spotkania i to one sięgnęły po tytuł Drużynowych Mistrzyń Polski Juniorek.
Medale wręczał Łukasz Kubot, były lider deblowego rankingu ATP Tour i triumfator dwóch turniejów wielkoszlemowych Australian Open 2014 i Wimbledon 2017.
Skład Centralnego Klubu Tenisowego Grodzisk Mazowiecki:
Daria Górska
Dominika Podhajecka
Karolina Gołda
Gabriela Wdzięczna
Kornelia Krześniak
Julia Daroszewska
Barbara Straszewska
Kapitanem drużyny był – Marcin Juściński

Autor: Daniel Podhajecki