Wspólny polsko-niemiecki patrol funkcjonariuszy SG ze Świecka zatrzymał poszukiwanego w Niemczech Jeepa Grand Cherokee, z założonymi niemieckimi tablicami rejestracyjnymi z różnych krajów związkowych.

W sobotę 2 grudnia funkcjonariusze SG ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku, na jednym ze słubickich parkingów skontrolowali samochód terenowy Jeep Grand Cherokee, który miał założone dwie różne niemieckie tablice rejestracyjne. Z przodu pojazdu założona tablica rejestracyjna sugerowała, że pojazd jest zarejestrowany w kraju związkowym Turyngia. Gdy jednak funkcjonariusze sprawdzili tablicę rejestracyjną z tyłu pojazdu, to wskazywała na miejsce rejestracji pojazdu w Badenii-Wirtembergii. To od razu wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy, że auto może pochodzić z kradzieży. Wewnątrz pojazdu nie było kierowcy, a wszystkie drzwi były zamknięte. Jak się okazało, kontrolowane przez funkcjonariuszy SG auto zostało skradzione pod koniec listopada na terytorium Niemiec.

Szacunkowa wartość odzyskanego pojazdu to 170 tysięcy złotych. Po zakończeniu czynności pojazd został zabezpieczony na parkingu strzeżonym.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi słubicka policja.

Autor :

Paweł Biskupik

Źródło :

Nadodrzański Oddział Straży Granicznej