6 grudnia po raz XVI uczestniczyliśmy w przepięknym Festiwalu Aniołów, który rok w rok wprowadza nas w klimat świąt Bożego narodzenia. Było magicznie i radośnie. Festiwal jak zawsze odbył się na najwyższym poziomie, a organizowany jest przez Gminny Ośrodek Kultury w Górzycy. 

W Górzycy odbył się pierwszy dzień XVI edycji Festiwalu Aniołów, który okazał się niezwykle piękny i wzruszający. Było to wyjątkowe wydarzenie, w którym maluszki z Pracowni Edukacji Kulturalnej w Górzycy, przygotowane przez Anitę Kozłowską i Agnieszkę Bańko, przebrane w urocze stroje aniołków otworzyły swoim magicznym tańcem.

Zaraz po występie Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Małgorzata Gniewczyńska (pomysłodawczyni festiwalu), wraz z Wójtem Gminy Górzyca Robertem Stolarskim, powitali wszystkich ze sceny. Ich obecność na festiwalu podkreśliła znaczenie tego wydarzenia dla powiatowej i nie tylko społeczności.

Atmosfera wokół Festiwalu Aniołów nabrała świątecznego charakteru, co dodatkowo wpływało na wyjątkowe uczucie radości i nadziei. Widzowie obserwowali z zachwytem występy dzieci. Podczas gali uroczyście nagrodzono uczniów szkół za prace plastyczne i techniczne. 

Dzisiejszego dnia na scenie wystąpiły dziecięce grupy wokalne, które zaśpiewały najpiękniejsze polskie kolędy i świąteczne piosenki. Ich występy wprawiły publiczność w zachwyt i nie brakowało oklasków oraz uznania dla młodych talentów.

Co jutro?

Jutro na scenie pojawią się soliści oraz zespoły wokalne młodzieży. Wielu uczestników nie może doczekać się ich występów, które obiecuje być pełny niesamowitych emocji. 

Warto również wspomnieć, że jutro rozstrzygnięty zostanie konkurs „Ani ponad granicami”, którego zwycięzca zostanie oficjalnie ogłoszony podczas uroczystej gali.

Festiwal Aniołów w Górzycy nie tylko prezentuje talent dzieci i młodzieży, ale przede wszystkim integruje społeczność i wpływa na rozwój lokalnej kultury. Jest to wyjątkowy czas, którego nie można przegapić.