Fot. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Funkcjonariusze Straży Granicznej ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku zatrzymali do kontroli drogowej Chorwata, który w samochodzie przewoził marihuanę. Zdenerwowany mężczyzna od razu przyznał się do przewozu narkotyków i dobrowolnie poddał karze.

12 lutego wspólny polsko-niemiecki patrol funkcjonariuszy SG ze Świecka podczas realizacji czynności służbowych w rejonie autostrady A2 wytypował i zatrzymał do kontroli drogowej wjeżdżającego do Polski osobowego volkswagena na polskich tablicach rejestracyjnych. Kierowcą pojazdu okazał się 48-letni obywatel Chorwacji, którego nerwowe zachowanie od razu zwróciło uwagę kontrolujących funkcjonariuszy.

Niebawem okazało się, że powodem zdenerwowania mężczyzny był znaleziony w samochodzie woreczek strunowy z zawartością blisko 2 g suszu roślinnego, który po przebadaniu okazał się marihuaną. 48-latka zatrzymano i przedstawiono zarzut przewozu, nabycia środków odurzających lub substancji psychotropowych. Obywatel Chorwacji przyznał się do zarzucanego mu czynu i dobrowolnie poddał karze grzywny w wysokości tysiąca złotych na rzecz funduszu pomocy pokrzywdzonym oraz pomocy postpenitencjarnej.  

virtualnetia.com - projektowanie i tworzenie stron WWW

Za przywóz, przewóz, nabycie czy dostawę środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi w przypadku mniejszej wagi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Źródło: Nadodrzański Oddział Straży Granicznej