Przedstawiamy Państwu kandydatów Lewicy do rady powiatu słubickiego, z okręgu obejmującego całą gminę Słubice.

Robert Włodek

pozycja nr 1, lista nr 4

Wicestarosta słubicki, radny powiatu mijającej kadencji. Z wykształcenia nauczyciel języka polskiego oraz politolog. Od wielu lat współpracuje z Wyższą Szkołą Biznesu w Gorzowie Wlkp.

Były dziennikarz i publicysta. Przed rozpoczęciem pracy w powiatowym samorządzie był wydawcą i redaktorem naczelnym Pogranicza Lubuskiego.

Od zawsze związany z lewicą. Jest szefem struktur Nowej Lewicy w powiecie słubickim. Społecznik, zaangażowany w pracę kilku stowarzyszeń. Współtwórca Młodzieżowej Rady Miasta Słubice i Młodzieżowej Rady Powiatu Słubickiego.

Prywatnie spełniony mąż i kochający ojciec dwóch córek. Ma 43 lata.

Natalia Żwirek

pozycja nr 2, lista nr 4

Z wykształcenia jest nauczycielką języka francuskiego, choć kręte ścieżki kariery zawodowej prowadziły ją przez agencje celne, spedycje i firmy transportowe, pracę redaktorki lokalnej gazety, do obecnego stanowiska – wicedyrektorki w Prywatnym Przedszkolu EUREGIO. Historia zatoczyła koło.

– Kiedy mogę i umiem – pomagam bliskim, dalszym, zwierzętom. Niesiona emocjami organizowałam protesty Strajku Kobiet. Działam w Słubickim Stowarzyszeniu na Rzecz Zwierząt „Szarik”. Oddaję honorowo krew – mówi Natalia.

Nie uważa się za polityczkę, lecz za społeczniczkę. W życiu szuka rozwiązań, a nie dziury w całym. Jej motto: „po drugiej stronie chmur jest zawsze czyste niebo”.

Ariel Pawelczyk

pozycja nr 3, lista nr 4

Ma 38 lat, absolwent Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz dwóch kierunków na Zachodniej Wyższej Szkole Handlu i Finansów Międzynarodowych. Od 12 lat związany z gminą Słubice, w której odpowiada za kontakty międzynarodowe i realizację projektów unijnych oraz krajowych. Od 2011 r. założyciel i właściciel firmy Nieruchomości Home Partner. Radny VI kadencji, członek dwóch komisji.

– Dzięki funkcji radnego powiatu mogłem zatroszczyć się o interes gminy Słubice, a dzięki pełnieniu obowiązków zarządcy nieruchomości blisko byłem potrzeb słubiczan. Budowanie silnego powiatu to przede wszystkim dbanie o dobrą współpracę otaczających nas gmin i ich mieszkańców.- Zróbmy krok dalej! – zachęca Ariel Pawelczyk.

Agnieszka Parciana-Raźna

pozycja nr 4, lista nr 4

Jest pedagogiem szkolnym i nauczycielem zawodu w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Słubicach. Od 2011 roku pełni funkcję społecznego kuratora sądowego. Była też wychowawcą OHP, wychowawcą internatu i  świetlicy środowiskowej. W 2015 roku ukończyła Szkołę Podoficerską Wojsk Lądowych w Poznaniu, jest żołnierzem rezerwy.

Prywatnie- żona i mama 4-letniego cudownego synka, miłośniczka przyrody i górskich wycieczek, ponieważ góry prowokują do wysiłku, pokonywania swoich słabości. I właśnie dlatego stawia na rozwój, umiejętność słuchania i współpracę, które są warunkiem koniecznym postępu.

– Budowanie lepszej przyszłości dla naszych dzieci, silnego, rozwijającego się powiatu dbającego o bezpieczeństwo i dobrobyt jego mieszkańców jest moim celem i marzeniem, a zrozumienie, dialog i tolerancja są kluczem do jego osiągnięcia – mówi Agnieszka Parciana-Raźna.

Dawid Magdulski

pozycja nr 5, lista nr 4

31-letni mieszkaniec Słubic. Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku historia o specjalizacji nauczycielskiej.

Od 13 lat pracuje w restauracji, jednocześnie od pięciu lat dzieli się wiedzą jako nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie w Prywatnej Szkole Podstawowej Euregio w Słubicach.

– Moje ostatnie osiągnięcia edukacyjne, zwłaszcza wygrana w plebiscycie nauczyciela roku w powiecie słubickim organizowanym przez Gazetę Lubuską i drugie miejsce w województwie to nie tylko mój sukces, ale dowód na to, że pasja i zaangażowanie mogą przekroczyć granicę szkolnej klasy. Startuję w wyborach, widząc szansę na nowe pomysły i świeże spojrzenie dla dobra naszej społeczności – mówi Dawid Magdulski.

Marzena Januszewska

pozycja nr 6, lista nr 4

Prywatnie mama dwóch synów i szczęśliwa mężatka. Od urodzenia mieszkanka Lisowa. Doświadczony nauczyciel z powołania, pedagog szkolny. Organizatorka wielu przedsięwzięć na rzecz szkoły oraz społeczności lokalnej.

Jej atuty to umiejętność słuchania innych i utożsamiania się z ich problemami, aby znaleźć sposób, by pomóc.

– Okazane mi zaufanie spożytkuję na rzecz poprawy bytu mieszkańców najbardziej potrzebujących, w szczególności przez wspieranie rodzin z trudnościami. Jestem osobą zaangażowaną w sprawy społeczne, dlatego jako radna pragnę mieć realny wpływ na poprawę życia mieszkańców powiatu słubickiego. Zamierzam priorytetowo działać w zakresie edukacji oraz kultury – precyzuje Marzena Januszewska.

Ernest Kaczmarek

pozycja nr 7, lista nr 4

Lat 44. Urodził się w Słubicach, gdzie od urodzenia mieszka. Jest żonaty, ma dwie córki. Ukończył Akademię Rolniczą w Szczecinie.

Służył na różnych szczeblach w słubickiej policji. Ostatnie zajmowane stanowisko to zastępca naczelnika prewencji. Od roku jest czynnym zawodowo emerytem.

Od 2012 roku jest społecznym kuratorem sądowym. Przez wiele lat reprezentował klub Lubusz Słubice. – Znam bardzo dobrze problemy mieszkańców powiatu słubickiego i mam sporo pomysłów na ich rozwiązanie. Uważam, że jest wiele aspektów naszego życia, które można i trzeba poprawić. Stawiam na współpracę i dialog – mówi Ernest Kaczmarek. – W życiu kieruję się mottem „zgoda buduje, niezgoda rujnuje”. Nikogo nie zawiodę – dodaje.

Ryszard Kapica

pozycja nr 8, lista nr 4

Były sołtys Drzecina. W sposób ekologiczny prowadzi gospodarstwo rolne, podtrzymuje także rodzinną tradycję pieczenia chleba. Pszczelarz, prowadzący wędrowną pasiekę.

Laureat wielu konkursów kulinarnych w naszym województwie, zdobył m.in. „Perłę regionu 2013” i „Perłę Regionu 2016” na najlepszy polski produkt żywnościowy. Promował nasze województwo w Parlamencie Europejskim.

Reaktywował Koło Gospodyń Wiejskich w Drzecinie, dał się poznać jako organizator wielu świetnych imprez o charakterze lokalnym.

Jolanta Bałdys

pozycja nr 9, lista nr 4

Ma lat 56. Z urodzenia jest słubiczanką. Od 36 lat mężatka. Matka dwóch córek. Ukończyła politologię na uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz historię na uniwersytecie szczecińskim.

Od blisko 20 lat jest nauczycielką historii i WOS- u w słubickim Herbercie. Jest cenionym i bardzo lubianym przez uczniów pedagogiem.

– Kandyduje aby mieć realny wpływ na najbliższe otoczenie. Uważam, że nasz  powiat ma wiele walorów, które postaram się odkryć i promować. Gwarantuję owocną i zgodną współpracę z radnymi powiatowymi i gminnymi – deklaruje Jolanta Bałdys.

Jak sama o sobie mówi, zawsze jest pełna pozytywnej energii i mocno wierzy, że właśnie ta energia przyniesie sukces w postaci rozwoju naszego samorządu.

[Materiał sponsorowany przez KWW Lewica]