Komenda Powiatowa Policji w Słubicach

Trzy miesiące tymczasowego aresztu zastosował sąd wobec czterech mężczyzn, podejrzanych o włamanie do jednego z domów w powiecie słubickim i kradzież sejfu z zawartością broni myśliwskiej oraz 50 tysięcy złotych. Z domu zabrano plecak myśliwski, w którym znajdowały się akcesoria warte 50 tysięcy złotych. W ubiegłym tygodniu policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Słubicach we współpracy z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim zatrzymali czterech mężczyzn, jeden z nich dodatkowo posiadał w miejscu zamieszkania amunicję.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Słubicach otrzymali zgłoszenie o włamaniu do jednego z domów w powiecie słubickim i kradzieży przytwierdzonego do podłogi i ściany sejfu, w którym znajdowały się różne jednostki broni myśliwskiej oraz 50 tysięcy złotych. Dodatkowo z domu zabrano plecak myśliwski, w którym znajdowały się specjalistyczne noże, noktowizor, lornetki myśliwskie, termowizyjne – warte blisko 50 tysięcy złotych. Słubiccy Kryminalni, którzy zajęli się tą sprawą zebrali szereg szczegółowych informacji, a wnikliwa analiza zgromadzonego materiału dowodowego doprowadziła do wytypowania osób, które mogły mieć związek z tym przestępstwem. Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Słubicach we współpracy z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim weszli do czterech mieszkań. W wyniku prowadzonych czynności policjanci zatrzymali do tej sprawy czterech mężczyzn, między innymi mieszkańca powiatu słubickiego w wieku 30 lat. Pozostali mężczyźni są w wieku 29, 35 i 47 lat. Podczas zatrzymania funkcjonariusze znaleźli w jednym z mieszkaniach amunicję.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem oraz posiadania broni palnej bez zezwolenia. Sąd zastosował wobec nich tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy. Kryminalni dalej pracowali nad tą sprawą, a wnikliwa analiza zgromadzonych informacji doprowadziła również do odzyskania utraconych jednostek broni myśliwskiej. Funkcjonariusze odzyskali wszystkie jednostki broni. Za popełnione przestępstwa  grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: starszy aspirant Ewa Murmyło
Komenda Powiatowa Policji w Słubicach