UKS Jedynka Słubice

W minioną sobotę, 6 kwietnia 2024 roku, na parkiecie Lubuskiej Ligi Młodziczek doszło do widowiskowego starcia między UKS Jedynką Słubice a MKS Sokół Żary. Po zaciętym pojedynku miejscowa drużyna Jedynki okazała się zdecydowanym zwycięzcą, pokonując rywali wynikiem 43:13.

Już w pierwszej rundzie, rozegranej 2 grudnia 2024 roku, Słubiczanki udowodniły swoją przewagę, zwyciężając MKS Sokół Żary stosunkiem 39:8 (20:3). Wobec tego nie było wątpliwości, że są faworytkami tego starcia.

Drugie spotkanie przyniosło podobne emocje, a drużyna Jedynki, pod wodzą trenera Jerzego Grabowskiego, zaprezentowała znakomitą formę. Już w pierwszej połowie meczu Słubiczanki dominowały, osiągając imponującą przewagę 22:6. Druga połowa również należała do gospodyń, które utrzymywały wysoki poziom gry zarówno w obronie, jak i ataku. Finalny wynik 43:13 potwierdził dominację UKS Jedynka Słubice.

Warto zwrócić uwagę na udział młodszych zawodniczek z rocznika 2011, które stanęły do boju i pokazały swoje umiejętności. Gabrysia Kukiel zdobyła 6 bramek, Pola Jasinska miała 5 celnych trafień, a Nina Jankowiak rzuciła 1 bramkę, przyczyniając się do końcowego sukcesu drużyny.

Skład UKS Jedynka Słubice podczas tego meczu obejmował następujące zawodniczki: Kinga Radkiewicz i Paulina Czarnecka na pozycji bramkarek, oraz Żarnowska O. (9), A. Bejenka (3), M. Małachowska (4), Lenarczyk M., Fornalczyk B. (1), Kwiatkowska N. (4), Denisova V. (1), Kowalska L. (2), Jankowiak N. (1), Jasinska P. (5), Żmuda N. (5), Walkowiak J. (2), oraz wspomniana wcześniej Gabrysia Kukiel (6).

Nie możemy zapomnieć o wsparciu ze strony trenera Jerzego Grabowskiego, kierownika drużyny Macieja Walkowiaka oraz personelu medycznego, którzy przyczynili się do sukcesu drużyny.

Najbliższe wyzwanie dla UKS Jedynka Słubice to mecz z ZORZĄ o tytuł mistrzowski, który odbędzie się 20 kwietnia 2024 roku o godzinie 12:00 w Kowalowie. Jednakże już w najbliższy weekend drużyna wyrusza do Zielonej Góry na mecz eliminacyjny do Mistrzostw Europy, gdzie reprezentować będzie Polskę w starciu z Kosowem.

Ponadto, już od poniedziałku, rozpoczynają się eliminacje rejonowe do Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w piłce ręcznej. Drużyna SP 1 Słubice z rocznika 2009/2010 weźmie udział w turnieju rejonowym w Słubicach, natomiast zespół SP 1 Słubice z rocznika 2011/2012 wyjeżdża na turniej rejonowy do Przytocznej.

Życzymy wszystkim drużynom powodzenia i kolejnych sukcesów!