18 kwietnia 2023 r. na trwałe zapisze się w historii Starościńskiej koszykówki. Tego dnia aktualni Mistrzowie Szkół Leśnych MKiŚ ekipa TL w Starościnie dokonała niezwykłego osiągnięcia – wywalczyła awans do finału mistrzostw szkół średnich woj. lubuskiego, meldując się tym samym w najlepszej czwórce naszego województwa.

W półfinałach mistrzostw, rozgrywanych na gościnnych parkietach ZS w Rzepinie zmierzyła się z drużynami: OSTIO Skwierzyna oraz ZSEL w Gorzowie.

W pierwszym meczu rzepińscy leśnicy stoczyli heroiczny bój z reprezentacją ze Skwierzyny. Mecz znakomicie rozpoczęła ekipa, że Starościna, po kilku minutach, prowadząc 9 : 0. Skwierzynianie podjęli walkę, doprowadzając do wyniku 11 : 5 na koniec kwarty. W II kwarcie inicjatywę przejęli skwierzynianie celnie, punktując. Na koniec I połowy starościnianie wygrywali tylko 2 oczkami, 20 : 18. Równie zacięta była II połowa spotkania. W trzeciej odsłonie tego niezwykle emocjonującego meczu młodzi leśnicy zdołali powiększyć przewagę do 5 PKT. Ostatnia kwarta była zażarta, podobnie jak całe spotkanie. Ostatecznie mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem TL w Starościnie 45 : 40. Trzecia drużyna reprezentującą ZSEL Gorzów była poza zasięgiem pozostałych ekip, prezentując w pełni profesjonalną, klubową koszykówkę. Wyraźnie dominowali nad przeciwnikami, wygrywając kolejno, że OSTIO Skwierzyna 103 : 35 oraz z TL w Starościnie 104 : 55.

Tak więc reprezentanci TL w Starościnie odnieśli historyczny triumf, meldując się pie aż pierwszy w historii szkoły w finale wojewódzkim.

Wielkie gratulacje dla Ekipy prowadzonej profesjonalnie przez Panią Trener Izabelę Janiak.

Mecz sędziowali Panowie Wiktor Błaszczykiewicz oraz Tomasz Nowak. Przy stoliku sędziowskim wspomagały sędziów koszykarki Wiktoria Papież , Basia Skałuba oraz Hanna Sadowska.

Do meczu zawodników zagrzewały Piękne Cheerleaderki z TL w Starościnie prowadzone przez Panią Monikę Ciesielską.

Dziękujemy społeczności ZS w Rzepinie za żywiołowy, piękny doping.

Skład TL Starościn: Adam Barcz, Sz. Toporek, A. Jarociński, T. Mikulski, G. Kachel, Andrzej Barcz, Stanisław Woźniak, K. Iwasyszyn, J. Filipiak, A. Olech, Michał Woźniak.

Autor :

Technikum Leśne w Starościnie

Do tej sytuacji doszło 3 maja. Pani Wioleta pracująca w jednej ze słubickich restauracji została poproszona przez koleżankę o podanie numer telefonu. Gdy to zrobiła rozwinął się łańcuszek, w którym haker wyłudził pieniądze od jej znajomych z FB.  Do tej przykrej w skutkach sytuacji doszło 3 maja. Koleżanka pani Wioletty poprosiła ją o numer telefonu.
  • Skład Komisji w Radzie Miejskiej w Słubicach
    Podczas sesji Rady Miejskiej w Słubicach, która odbyła się 7 maja 2024 roku, radni ustalili składy stałych komisji VIII kadencji. We wtorek 7 maja informowaliśmy o wyborze prezydium rady, gdzie Grzegorz Cholewczyński został przewodniczącym Rady Miejskiej w Słubicach, a Maria Skalniak i Ewa Guzik zostały wybrane na wiceprzewodniczące Rady Miejskiej. Radni podjęli również decyzję co
  • Tydzień Bibliotek w słubickiej bibliotece
    Każdego roku maj to wyjątkowy czas dla wszystkich bibliotekarzy, bibliotek i czytelników! W dniach 8-15 maja obchodzony jest Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, w tym roku pod hasłem „Biblioteka – miejsce na czasie”. Biblioteka, jako miejsce „na czasie” oprócz tradycyjnych książek oferuje różnorodność czytania tj. audiobooki, tablety, czytniki z dostępem do platformy Legimi. To wszystko możecie znaleźć w