fbpx

Utrata prawa jazdy, 10 pkt karnych i 2,5 tys. zł grzywny – taką karę ponieśli kierowcy zatrzymani w Uradzie za przekroczenie prędkości

W Uradzie za przekroczenie prędkości dwóch kierowców straciło prawo jazdy na trzy miesiące. Zapłacą dodatkowo po 2,5 tys. zł i dorobili się 10 pkt. karnych. Miejsce kontroli prędkości wskazali mieszkańcy na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. 

Dzięki zgłoszeniu na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa słubiccy policjanci zatrzymali dwóch piratów drogowych, którzy zdecydowanie za szybko poruszali się w terenie zabudowanym. Na „pięćdziesiątce” ich prędkościomierze wskazywały 125 km/h i 121 km/h. Policjanci za brawurową jazdę zatrzymali kierowcom uprawnienia na trzy miesiące oraz ukarali mandatami w kwocie 2500 złotych i 10 punktami karnymi.

słubicka 5, 69 108 cybinka (1)

Nadmierna prędkość to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych, dlatego też policjanci z całą stanowczością wyciągają konsekwencje wobec kierowców zbyt mocno naciskających na pedał gazu.

Tak było w sobotę (27 sierpnia) w powiecie słubickim. Policjanci ruchu drogowego prędkości poruszających się pojazdów w miejscu zaznaczanym przez obywateli na krajowej mapie zagrożeń bezpieczeństwa, jako miejsce, gdzie przejeżdżające przez miejscowość Urad ( gmina Cybinka) pojazdy poruszają się z nadmierną prędkością.

W godzinach wieczornych zauważyli samochód osobowy poruszający się z bardzo dużą prędkością w terenie zabudowanym. Miernik wskazał, że kierowca osobówki w miejscu ograniczenia prędkości do 50 km/h miał 125 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Kierowcą okazał się 59- letni mieszkaniec powiatu głogowskiego, któremu odebrano uprawnienia do kierowania na okres trzech miesięcy oraz wręczono mandat karny w wysokości 2500 złotych i 10 punktów karnych.

słubicka 5, 69 108 cybinka (1)

Policyjny wideorejestrator niespełna godzinę później w tym samym miejscu ujawnia kolejne przekroczenie prędkości w tym samym miejscu, gdzie tym razem pomiar wskazuje przekroczenie o 71 km/h.

Policjanci nie odpuszczają, znają dobrze dane, statystyki i przyczyny zdarzeń drogowych, gdzie niezmiennie na pierwszym miejscu figuruje nadmierna prędkość. Więc i za to bezmyślne zachowanie 45- letniego kierowcy zostaje docenione odebraniem uprawnień na okres trzech miesięcy, mandatem w wysokości 2500 złotych oraz 10 punktami karnymi.

Pomimo apeli o rozwagę za kierownicą, policjanci wciąż ujawniają uczestników ruchu drogowego, którzy stwarzają realne zagrożenie na drogach.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja dzięki, której każdy może podzielić się z Policją swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących w jego miejscu zamieszkania, pracy, nauki czy wypoczynku. Jest też narzędziem, które pozwala mieszkańcom zgłosić realne zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. I takich zgłoszeń od obywateli mamy coraz więcej, każde z nich skrupulatnie sprawdzamy, reagujemy i eliminujemy.

Autor: Aspirant Agnieszka Kaczmarek
Komenda Powiatowa Policji w Słubicach

Czytaj też: SŁUBICE: 18-LATEK, 21-LATEK I NIELETNI – TRÓJKA ZŁODZIEI WPADŁA W RĘCE POLICJI

sŁubice zaprasza białe ilovesłubice
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Portal I Love Słubice - Całym sercem dla powiatu słubickiego!