?????????????????????????????????????

Po kilku latach przerwy do Słubic powróciły rozgrywki siatkówki plażowej. Na dwóch boiskach przy stadionie do boju o miano mistrzów naszego miasta w sobotę 15 sierpnia stanęło razem 12 drużyn trzyosobowych.

Jeszcze tydzień temu było tylko kilka zgłoszeń do tej imprezy. Organizatorzy, czyli Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji obawiali się, że pomysł powrotu do popularnej latem „plażówki” nie sprawdzi się. Jednak na kilka dni przed imprezą zgłoszenia zaczęły jednak spływać i ostatecznie do piaskowego boju stanęło 9 drużyn panów i 3 pań. Właśnie udział drużyn żeńskich bardzo cieszy i sprawił, że turniej okazał się tym bardziej ciekawy. Turniej miał oficjalną nazwę” Otwarte Mistrzostwa Słubic w Siatkówce Plażowej drużyn 3-osobowych o Puchar Burmistrza Słubic”.- Chcieliśmy żeby oprócz drużyn miejscowych przyjechały do nas również te spoza gminy, bo wiemy, że siatkówka plażowa jest bardzo popularne w Gorzowie, Sulęcinie czy Górzycy- komentuje Zbigniew Sawicki- Prezes SOSiR. Tak też się stało. U panów, w turnieju open (tzn. bez podziału na wiek i płeć) zagrały po jednej ekipie z Sulęcina, Gorzowa WLKP, Górzycy i Żubrowa. U pań natomiast dwie z Sulęcina.

Przechodzimy do części sportowej. Rywalizacja w kat. Open odbywała się w dwóch grupach, w których grano systemem „każdy z każdym”. Po tej części dwie najlepsze zagrały w półfinałach, po których odbyły się mecze o poszczególne miejsca. Z pierwszej grupy z kompletem zwycięstw awansowała drużyna Mięta Team Żubrów, a także Żółty Szalik Gorzów. W grupie B odpowiednio Orły Szablewskiego Sulęcin i Spóźnieni Górzyca. Półfinały przebiegały pod dyktando faworytów, tzn. Mięta Team oraz Orłów i to właśnie te ekipy znalazły się w wielkim finale. Tu klasę i więcej sił pokazali siatkarze z Żubrowa pokonując swoich rywali 2-0. Mecz o III m-ce się nie odbył z powodu pracy zawodowej jednego z graczy Spóźnionych i dzięki temu Żółtemu Szalikowi automatycznie przyznano ostatnie miejsce „na pudle”. Odbyły się również mecze o kolejne miejsca w turnieju. Wyniki poniżej.

Czas na podsumowanie turnieju pań. Odbyły się w nim trzy mecze, oczywiście systemem „każdy z każdym”. Wygrywając obydwa swoje mecze drużyna Pakama Best Sulęcin pokazała klasę i słusznie została zwycięzcą turnieju. Z kolei w pojedynku o II m-ce miejscowe „Prymulki” po bardzo zaciętym meczu uznały wyższość drugiej drużyny z Sulęcina i tym samym w klasyfikacji końcowej zajęły trzecią lokatę.

Po ostatnim meczu turnieju panów odbyła się ceremonia dekoracji. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, natomiast pierwsze trójki również puchary ufundowane przez burmistrza Słubic i prezesa SOSiR. Dodatkowo Mięta Team „przygarnęła” nagrodę finansową ufundowaną przez sponsora prywatnego w wysokości 500 zł. Przyznano także nagrody indywidualne dla najlepszych osobno panów i pań w kategoriach: „MVP Turnieju”, „Najlepszy rozgrywający”, „Najlepszy atakujący”.

Końcowe tabele i nagrody indywidualne:

Kobiety

 1. Pakama Best Sulęcin (Paula Robak, Kamila Dembna)
 2. SylHaAn Sulęcin (Sylwia Grygorcewicz, Hanna Grygorcewicz, Anna Uller)
 3. Prymulki Słubice (Katarzyna Drewalska, Małgorzata Kowal, Magdalena Białomazur, Natalia Jacyszyn)

MVP- Małgorzata Kowal
Najlepsza rozgrywająca- Małgorzata Góra
Najlepsza atakująca- Sylwia Grygorcewicz

Mężczyźni

 1. Mięta Team Żubrów (Rafał Maluchnik, Łukasz Zimoń, Mateusz Sewerwein)
 2. Orły Szablewskiego Sulęcin (Jakub Dzierżyński, Bartosz Dzierżyński, Kacper Witek)
 3. Żólty Szalik Gorzów WLKP (Marek Herzig, Max Nozewski, Przemysłąw Boguta)
 4. Spóźnieni Górzyca
 5. Kohl Słubice
 6. Muzycy Słubice
 7. SP2 CD Optyk I Słubice
 8. SP2 CD Optyk II Słubice
 9. Dziki Słubice

MVP- Rafał Maluchnik (Mięta Team)
Najlepsza rozgrywający- Kacper Witek (Orły Szablewskiego)
Najlepsza atakujący- Łukasz Zimoń (Mięta Team)

Krótko podsumowując ten turniej organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim ekipom za przybycie, grę fair play i bardzo wysoki poziom stworzony przez przyjezdne ekipy na co dzień grające w zespołach ligowych (głównie Sulęcin). Cieszy też fakt, że słubiczanie amatorzy również dołączyli do tej sportowej zabawy. Szczególne gratulacje dla dwóch drużyn składających się głównie z uczniów SP 2 Słubice. Tam właśnie od kilku lat pod okiem trenera Pawła Dzygi trwają regularne zajęcia siatkarskie, które ponownie ruszając od wrześnie. – Zapraszam serdecznie do kontaktu, być może ktoś z młodzieży chciałby zacząć swoją siatkarską przygodę. Dziękuję również bardzo naszej dyrekcji za wszelaką pomoc i akceptację.- zachęca pan Paweł. Warto również przypomnieć, że to wydarzenie miało również swój cel charytatywny. Zamiast finansowego wpisowego każda drużyna miała przywieźć karmę dla psów albo kotów, z czego się doskonale wszystkie wywiązały. Dziękujemy w imieniu obdarowanych czworonogów.

Pozdrowienia również dla pola golfowego „Dębowa Polana” (p. Anna Szmyt) za udostępnienie dla dzieci uczestników turnieju pola do minigolfa. Wszystko wskazuje również na to, że jeszcze w tym miesiącu (ostatni weekend sierpnia) odbędzie się jeszcze jeden turniej na plaży, tym razem dwójek. Będziemy o nim informować.