Darmowa aplikacja o nazwie „Kiedy śmieci” pozwala na uzyskanie informacji o terminie wywozu odpadów. Ale nie tylko. Dowiesz się z niej też, do którego kosza wrzucić poszczególne odpady, co ułatwi ich segregację. 

 

Gmina Słubice, Rzepin i gmina Górzyca, biorą udział w ogólnopolskim projekcie o nazwie „Kiedy śmieci”.  Co to znaczy?

 

Po zainstalowaniu w telefonie darmowej aplikacji „Kiedy śmieci” wybieramy województwo, powiat, miejscowość i ulicę. Gotowe! Wyświetli nam się data odbioru odpadów poszczególnych frakcji.  Pojawi się też harmonogram wywozu odpadów obowiązujący w danej gminie oraz informacje na temat firmy zajmującej się odpadami w danej miejscowości.

 

Jakiś czas temu, pytaliśmy włodarzy i mieszkańców Rzepina i Górzycy, którzy jako pierwsi mieli dostęp do tej aplikacji. 

 

– U nas obecnie trwa wewnętrzny pilotaż. Póki co nie reklamujemy tego a oceniamy przydatność i przystępność aplikacji – mówi rzecznik rzepińskiego magistratu Kamil Michniewicz. – Zależy nam na tym, by do mieszkańców trafił produkt dostosowany do ich potrzeb, ale przede wszystkim praktyczny – dodaje.

 

W tej chwili rzecznik zapewnia, że aplikacja doskonale się sprawdziła, mieszkańcy z niej korzystający są bardzo zadowoleni. Dołączają kolejni, którzy dowiadują się o takich możliwościach. 

 

W Górzycy również aplikację zainstalowało już sporo mieszkańców.

 

– Myślę, że aplikacja dotycząca zbiórki odpadów, to pomocny gadżet dla mieszkańców. Współczesna technologia dostarcza wielu środków, które mogą wspomagać realizację procesu wywozu śmieci. Zastosowanie informatyki w omawianym obszarze wspomoże wszystkim użytkownikom. Jestem za – mówi mieszkaniec Górzycy Waldemar Kuzio.

 

A Wy co sądzicie o takiej aplikacji?

Czytaj też: Czy w dawnej Górzycy grasował „Dracula”? Oczywiście, i to nie jeden!