Do kolejnych wyborów samorządowych pozostało jeszcze sporo czasu. Niemniej wyścig o przychylność słubickiego wyborcy rozpoczął się już jakiś czas temu. Słubiczanie doceniają zaangażowanie i aktywność swoich reprezentantów co na pewno będzie mieć odzwierciedlenie w wyborach za dwa lata. Którzy zatem z lokalnych samorządowców mają obecnie największe szansę, aby ponownie mieć możliwość decydowania o naszych sprawach? Sprawdziliśmy to.

Na wstępie należy jednak wyjaśnić, iż nasz ranking opiera się na prostym badaniu przeprowadzonym w ostatnich dniach na jednej z popularnych słubickich grup dyskusyjnych. Pod uwagę wzięliśmy najbardziej rozpoznawalnych słubickich samorządowców, którzy reprezentują naszą społeczność na poziomie gminy, powiatu, a także województwa. Oczywiście warto pamiętać, że każdy sondaż czy ankietę należy traktować z odpowiednią rezerwą oraz dystansem.

Panie przodem

Bo to właśnie panie w naszym zestawieniu wypadły najlepiej. Zwyciężczynią sondy okazała się być radna powiatowa Krystyna Skubisz, na którą głos oddało w sumie 27% ankietowanych. Mieszkańcy doceniają aktywność doświadczonej radnej nie tylko na polu polityki lokalnej, ale i również jako osoby angażującej się społecznie. Tuż za plecami Krystyny Skubisz uplasowała się ceniona pedagog, jak i również radna w powiecie, Pani Jolanta Skręty, która zgromadziła 26% wszystkich głosów. Co ciekawe, obydwie panie to obecnie powiatowa opozycja. Dobry wynik (24%) osiągnął również burmistrz Mariusz Olejniczak. Nie ma w tym jednak niczego zaskakującego, bo aktualny włodarz Słubic to samorządowiec ciągle popularny i lubiany.

Reszta? Daleko w tyle…

Da się zauważyć wyraźną dysproporcję pomiędzy pierwszą trójką naszego zestawienia, a resztą stawki. Banku nie rozbił wicestarosta Robert Włodek (6%), zaś 4% ankietowanych byłoby gotowych poprzeć samorządowca spoza naszej stawki. Tutaj pojawiło się nazwisko m.in. byłego burmistrza Ryszarda Bodziackiego. 4% głosów zdobył również starosta Leszek Bajon. Pytanie zatem, jak ostatnie zawirowania w powiecie wpłynęły na polityczny wizerunek tandemu Bajon-Włodek wydają się być całkiem zasadne. Poniżej pełna lista wraz z wynikiem osiągniętym przez każdego z samorządowców. Próbę wykonano na około dwustu osobach.

K. Skubisz- 27%

J. Skręty- 26%

M. Olejniczak-24 %

R. Włodek- 6%

Inny samorządowiec- 4%

L. Bajon- 4%

M. Jaworska- 3%

Żaden- 2%

M. Jabłoński- 2%

A. Dydyna-Marycka- 1%

G. Cholewczyński- 1%