Budowa odrębnego budynku szkoły, remont starego budynku oraz doposażenie infrastruktury – takie zadania ma przed sobą gmina Górzyca, która przyznane rządowe pieniądze postanowiła przeznaczyć na  Szkołę Podstawową im. Kresowian w Czarnowie.

Górzyca otrzymała wsparcie finansowe w kwocie 1 100 000,00 zł w ramach II konkursu Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Ale to nie wszystko. W ubiegłym roku gmina również pozyskała dofinansowanie w kwocie 1 mln, co razem dało już pokaźną sumę 2,1 mln zł. Za te pieniądze gmina jeszcze w tym roku rozpocznie II etap prac przy remoncie szkoły w Czarnowie, który będzie polegał na „budowie nowego budynku szkoły z przeznaczeniem na pomieszczenia dla najmłodszych dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz modernizację i doposażenie istniejącego budynku szkoły”.

Rodzice nie kryją radości.

– Myślę, że mogę w imieniu wszystkich rodziców i dzieci powiedzieć, że bardzo się cieszymy. Szkoła gromadzi nie tylko uczniów Czarnowa, ale też pobliskich miejscowości. Każda inwestycja w szkołę i polepszenie warunków nauczania, to korzyści dla naszych dzieci. Doceniam, że pozyskane pieniądze gmina przeznaczy właśnie na naszą szkołę – mówi Marzena Jędro ze Stańska, mama trzecioklasistki Hani.

Inwestycja zakończy się już w 2022 r.

Czytaj też: Przegraliśmy bitwę, ale nie przegraliśmy jeszcze wojny. Panowie, to nie koniec! – to słowa rodzica kierowane do zarządu powiatu.