?

Zakończyły się kolejne półkolonie prowadzone przez Uczniowski Klub Sportowy Polonia Słubice. Blisko czterdziestu uczestników pod okiem trzech trenerów intensywnie trenowało i bawiło się przez cały tydzień.

Po tygodniu przerwy od pierwszego turnusu w poniedziałek 26 lipca do zajęć piłkarskich zgłosiło się aż 38 zawodników. Trzech trenerów: Jacek Trojan, Piotr Dmuchowski i Jakub Szewieliński prowadziło bardzo urozmaicone zajęcia piłkarskie, nie zapominając jednak o „chwilach oddechu” organizując dodatkowe atrakcje. Były to różnego rodzaju konkursy i gry, czy wyjście do kina.

Chłopcy zostali podzieleni na 3 grupy, każda grupa miała swojego trenera. Grupa najmłodsza doskonaliła piłkarskie umiejętności w grach i zabawach oraz w małych grach, a główny nacisk położony był na: prowadzenie piłki pod presją przeciwnika, drybling oraz grę 1×1. Grupa średnia oraz starsza pod opieką trenerów Jacka i Piotra rozpoczęła obóz od turnieju na głównym boisku. Zajęcia popołudniowe to wiele pojedynków 1×1 z akcentem na wykończenie akcji.- relacjonuje Jacek Trojan.

Pod koniec turnusu półkolonii grupa starsza z trenerem Piotrem odbyła dwa intensywne treningi, w których skupiono się na „otwarciu gry” czyli budowaniu akcji od własnej bramki, a także wdrażaniu chłopców do gry na „spalonego”. Z kolei grupa z roczników 2011 i 2012 miała okazję sprawdzić w praktyce swoje umiejętności rozgrywając sparing z rówieśnikami z drużyny „Baltica Świnoujście Akademia Piłkarska”. Obydwa zespoły zaprezentowały się z bardzo dobrej strony.

Wszystko, co dobre jednak szybko się kończy. W piątek 30 lipca po kolejnym całodniowym cyklu treningów o godz. 15.00 odbyło się uroczyste podsumowanie pól koloni. Gościem honorowym był burmistrz Mariusz Olejniczak (Gmina Słubice wsparła finansowo to przedsięwzięcie), który wraz z trenerami wręczył wszystkim uczestnikom specjalne Certyfikaty oraz pamiątkową nagrodę rzeczową. Dodatkowo wyróżniono najlepszych w całotygodniowych zmaganiach wielkiego turnieju gier planszowych.

Teraz czekamy na jesienne rozgrywki ligowe poszczególnych grup wiekowych UKS-u. Na pewno nabyte podczas obu turnusów umiejętności będą procentować.

Czytaj też: W Słubicach powstała nowa grupa pasjonatów sportu “I love Słubice Cycling Team” – wywiad z liderem grupy Jonatanem Stawarskim