Funkcjonariusze straży granicznej zatrzymali dwóch cudzoziemców, którzy okazali podrobione dokumenty.

Pierwszego z nich – 46-letniego obywatela Litwy zatrzymano w rejonie byłego przejścia granicznego w Świecku. Mężczyzna kierował autem na brytyjskich numerach rejestracyjnych. Litwin podczas kontroli dokumentów okazał funkcjonariuszom podrobione na wzór oryginalnego litewskie prawo jazdy. Od razu przyznał się jednak, że jego oryginalne prawo jazdy zostało zatrzymane za jazdę pod wpływem alkoholu, a fałszywe kupił na terenie Wielkiej Brytanii za 250 funtów.

46-latek został zatrzymany za popełnione przestępstwo i przesłuchany w charakterze podejrzanego. Przyznał się do zarzucanego mu czynu i dobrowolnie poddał się karze 4 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na 1 rok.

Kolejny z zatrzymanych cudzoziemców – 21-letni obywatel Algierii podróżował autokarem rejsowym relacji Warszawa-Berlin. Podczas kontroli okazał funkcjonariuszom podrobiony na wzór oryginalnego włoski dowód osobisty. Z uwagi na popełniane przestępstwo, nielegalny pobyt na terytorium naszego kraju i usiłowanie przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom, cudzoziemiec został zatrzymany.

Dalsze podstępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze Straży Granicznej ze Świecka.

Czytaj też: Zuchwały złodziej ze Słubic wyrwał z ręki portfel starszej kobiecie