fbpx

Zuchwały złodziej ze Słubic wyrwał z ręki portfel starszej kobiecie

36-latek odpowie za kradzież zuchwałą, za którą grozi mu do 8 lat więzienia. Mężczyzna podbiegł do starszej kobiety i wyrwał jej portfel. Sprawca został ustalony i zatrzymany przez słubickich kryminalnych. Decyzją prokuratora 36-latek trafił pod dozór Policji.

Za kradzież szczególnie zuchwałą uznawana jest kradzież między innymi, gdy sprawca swym zachowaniem wykazuje postawę lekceważącą lub wyzywającą wobec posiadacza rzeczy, lub kradzież mienia ruchomego znajdującego się bezpośrednio na osobie, lub w noszonym przez nią ubraniu.

słubicka 5, 69 108 cybinka (1)

Taką postawą wykazał się 36-letni mieszkaniec Słubic. Mężczyzna obserwował potencjalne ofiary w rejonie jednej z słubickich aptek. Wytypował do kradzieży starszą kobietę, która trzymała w ręku portfel. 36-latek podbiegł do niej i wyrwał jej portfel. Pokrzywdzona straciła pieniądze w kwocie 1000 złotych. Sprawcę ustalili i zatrzymali kryminalni ze Słubic. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży szczególnie zuchwałej. W trakcie przesłuchania przyznał się do zarzucanego mu czynu. Decyzją prokuratora trafił pod dozór Policji. Może mu grozić kara od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Czytaj też: 29-latka przekroczyła prędkość w Górzycy. Straciła prawo jazdy

Informacja prasowa KPP Słubice

Baner Brand Cy
słubicka 5, 69 108 cybinka (1)
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Podcast Słubice