Dziś zaglądamy na najważniejsze powiatowe, zielone boiska i ligowe wyczyny naszych drużyn słubickich i dwóch pozostałych czwartoligowców.  

Lubuska IV liga 

To nie jest żadną tajemnicą, że dosyć dawno minęły czasy, gdy idąc na stadion w Słubicach czy Rzepinie mogliśmy oglądać drugo i trzecioligowe piłkarskie popisy. Słubiczanie mieli swoje pięć minut, a nawet…. dwa i pół sezonu w II lidze w sezonach 2008/2009, 2009/2010 i 2010/2011 (wycofanie po pierwszej rundzie). Z kolei Ilanka Rzepin z powodzeniem grała całkiem niedawno w III lidze, z którą zakończyła swoją przygodę sezonem 2015-2016. Dlaczego?! Oczywiście jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę. Jak tylko zniknął w nazwie tego klubu przyrostek Steinpol z(a)ginęły także marzenia, działaczy, zawodników i kibiców o grze na tym poziomie rozgrywek, choć o kolejności powyższych zdarzeń niżej podpisany nie posiada wiedzy. Jeszcze kilka zdań wstępu o trzecim, również bardzo zacnym i zasłużonym klubie (powstał w 1948 roku), czyli MKS Spójnia Ośno Lubuskie. Biało- czerwono- żółci swoje chwile chwały mieli w sezonie 2007-2008, kiedy to zaliczyli niestety nieudane baraże w walce o III ligę. Oczywiście, o tych klubach można by napisać książki i obszerne monografię, jednak to zostawimy dla wybitnych statystyków 

Wracamy zatem do rzeczywistości. Tu i teraz te trzy kluby ulokowały się pod skrzydłami IV „JAKO” Ligi naszego województwa. Za nami 12 jesienna kolejka, ogólnie rzecz biorąc zakończona pozytywnymi wynikami. Zarówno Ilanka Rzepin jak i Polonia Słubice odnotowały zwycięstwa, a Spójnia remis. Patrząc na tabelę, większy kaliber miało wyjazdowe zwycięstwo polonistów 2-0 w Starym Kurowie. Gospodarze pomimo porażki zajmują bardzo dobre trzeci miejsce, a Polonia z mozołem odrabia mniej lub więcej pechowe straty punktowe wskakując na 8 lokatę z 17 punktami. Rzepin pokonał u siebie II Lechię Zielona Góra 3-1 i dzięki temu aktualny stan posiadania to 14 pkt i skok w górę na 12 m-ce. Nasz trzeci muszkieter Spójnia zremisował 2-2 z Odrą Nietków i nadal dzierży najwyższą pozycję z naszych ekip. Przy 19 oczkach jest to 7 miejsce. 

Kibice będą mile widziani w poniższych miejscach w najbliższą sobotę 30 października o godzinie 15. 

Odra Nietków Ilanka Rzepin  

Pogoń Świebodzin Spójnia Ośno Lubuskie  

Polonia Słubice Dąb Przybyszów  

 Jeszcze Słubice 

Miejscowych kibiców mogą również interesować wyniki bezpośrednich następców seniorów Polonii, czyli podopiecznych trenera Macieja Ossowskiego. Nawet liderowi potknięcie musiało się kiedyś zdarzyć i tak też właśnie się stało w niedzielę 24 października. Najwyraźniej coś poszło nie tak, słubiczanie ulegli gościom z Żar 1-3, jednak spokojnie, lider pozostał liderem, a trener zdaje sobie sprawę, że część winy leży tez po jego stronie obiecując mocne postanowienie poprawy. Okazja do tego będzie już w najbliższą niedzielę ponownie w roli gospodarzy. Na ubite i zielone boisko do akcji wkroczy w samo południe, znaczy o godz.12 ekipa Celulozy Kostrzyn nad Odrą. 

Od ubiegłego tygodnia mamy w naszym mieście jeszcze jednego lidera. Słubicki Klub Piłkarski znany pod piłkarskim „pseudonimem” SKP zwycięstwem w roli gospodarza z Chrobrym Drzeńsko 3-0 umocnił się na czele A-klasowej tabeli. Punktowy stan posiadania wynosi 20 oczek po rozegraniu 9 kolejek.  

Życząc udanej gry wszystkim małym i dużym piłkarzom kibiców zachęcamy do weekendowych, zdrowych spacerów, wszak wszystkie drogi prowadzą na stadiony. 

Urodziny Prezesa 

O słubickiej i nie tylko piłce wie wszystko. Człowiek legenda, działacz, kolega, przyjaciel… Chyba najstarsi górale nie wiedzą, ile to już lat pan Andrzej Martyniak jest związany z klubem przy ul. Sportowej. Wiedzą natomiast, ale mało kto jeszcze w to wierzy, że dosłownie przed kilkoma dniami osiągnął bardzo zacny wiek 70 lat. Chyba można zaryzykować stwierdzenie, iż tak jak miejscowa piłka nożna bez niego, jak i on bez niej by sobie chyba nie poradzili.  

Pełniącemu aktualnie funkcję Prezesa Zarządu MKS Polonia Słubice życzymy Panu Andrzejowi kolejnych wielu wspólnych lat, pozytywnej energii, sukcesów zawodowych, prywatnych i….. zdrowia.  

Czytaj także: Tenisowy powrót formy