fbpx
Home Aktualności Tenisowy powrót formy

Tenisowy powrót formy

by Robson
248369527 420569319657644 5786133667732301942 n

Wojciech Tomków, o którego sukcesach w tenisie ziemnym już kilkakrotnie pisaliśmy nie daje o sobie zapomnieć. Po zakończonym sezonie letnim pora na jego jesienno- zimową odsłonę, która rozpoczęła się w ubiegłym tygodniu.

Polska Liga Tenisa to projekt całkowicie niezależny od Polskiego Związku Tenisa. W ramach ligi odbywają się turnieje w rożnych kategoriach wiekowych praktycznie przez cały rok i w całej Polsce. Kilka tygodni temu finałem w Radomiu zakończyły się Letnie Mistrzostwa Polski PLT w kategorii wiekowej +45, w której startował właśnie słubiczanin Wojciech Tomków. Wróćmy jeszcze krótko do tej imprezy. Nasz zawodnik jako rewelacja ligi był wymieniany jako jeden z faworytów tego podsumowania. Niestety i trochę sportowy pech, i trochę spadek formy, który kiedyś musiał nadejść, sprawił, że nie udało się tam zdobyć miejsca choćby na podium.

– No cóż, nie udało się. Traktuję to jaklo kolejne doświadczenie i zachęta pomimo wieku do kolejnych treningów. Dokładnie tydzień temu wystartowała jesienno- zimowa odsłona ligi, w której też biorę udział. Jej zasady są takie same jak latem. Odbywają się turnieje w różnych miastach Polski. Żeby znaleźć się w wielkim finałowym turnieju wystarczy zająć choć raz miejsce pierwsze lub drugie w jednym z nich.- relacjonuje W. Tomków.

Pierwsza szansa do tego była już w niedzielę 17 października w Bydgoszczy. Wystąpiło tam sześciu zawodników podzielonych na dwie grupy. Z każdej z nich do półfinałów przechodziło po dwóch najlepszych. Wojtek niestety doznał dwóch porażek i tym samym nie wyszedł z grupy.

tisachlerei aus słubice bietet ihnen terrassen, carports, saunas produktion und montage +4915163520291 (91×50 mm) (90×50 mm) (112×87 cm) (210×105 px) — kopia

Za to w kolejną niedzielę, tj. 24 października kolejnym turniejowym przystankiem był Stargard. Jako, że wystąpiło tam wraz z naszym tenisistą trzech uczestników grano inaczej, bo do wygranych pełnych dwóch setów, czyli do 6 gemów (normalnie gra się w secie do 4 wygranych gemów). Słubiczanin nie dał swym rywalom szans pokonując kolejno P. Cybulskiego 6:1 i 6:0 oraz D. Kocha 6:0 i 6:3.

Dzięki temu zwycięstwu zgodnie z regulaminem Wojciech Tomków uzyskał przepustkę do finału, który odbędzie się w dniach 18-19 grudnia w Chorzowie i już zapowiedział w nim swój udział.

Czytaj także: Mamy medalistów mistrzostw świata!

Baner Brand Cy
Baner Brandmed 2

You may also like

Leave a Comment

Podcast Słubice