Ogólnopolska Federacja Młodych (OFM), do której należy kilka osób ze Słubic przy wsparciu Fundacji na rzecz Collegium Polonicum zbiera stare fotografie miasta, by ocalić od zapomnienia ważne miejsca i wydarzenia.
– Szukając starych zdjęć Słubic zawsze natrafiamy na te same, z tych samych miejsc i przedstawiających to samo. Słubice mają już ponad 70 lat więc stwierdziliśmy, że niemożliwe jest by tych zdjęć nie było więcej – mówi Bartek Surdyk, lider grupy w Słubicach. 

Cel jest jeden: zebrać jak najwięcej zdjęć miasta z różnych okresów i przedstawić jego historię na wystawie. Grupa już zaczęła działać. 

– Spotkaliśmy się z seniorami z Dziennego Domu Seniora w Słubicach. To skarbnica wiedzy. Wysłuchaliśmy wiele historii i zeskanowaliśmy wiele zdjęć, których jeszcze mieszkańcy nie widzieli. To było owocne spotkanie – mówi Bartek Surdyk. – Zdjęcia są zbierane przez cały czas, jeśli mają Państwo w swoich prywatnych zbiorach stare zdjęcia, gdzie widać jakieś miejsce w Słubicach, jakieś ważne wydarzenie lokalne, zdjęcia miejsc, które się zmieniły czy zniknęły, dawnych obiektów, budynków – może nawet zdjęcia z budowy na przykład dwupasmówki, bloków, wieżowców, przebudowy jakiegoś miejsca. Zdjęcia z każdego okresu historii Słubic, bardzo prosimy o przekazanie – zachęca lider OFM. 

Osoby, które posiadają takie zdjęcia proszone są o kontakt pod numerem telefonu 519 023 237 lub przesyłanie ich w formie skanu na slubicekiedys@gmail.com 

Czytaj też: Głos dawnych uczniów, czyli wspomnienie słubickiej „Jedynki”

240607630 576332250398502 8703523343701052200 n