3 grudnia obchodzony jest na całym świecie Dzień Osób z Niepełnosprawnościami, w tym dniu warto spojrzeć na innych ludzi z jakimi problemami zmagają się każdego dnia. Każdy z nas musi walczyć z przeciwieństwami codziennego życia i każdy chce być taka samą częścią społeczeństwa, warto zastanowić się jak utrudnioną walkę mają osoby z niepełnosprawnościami. Wspierajmy się i traktujmy tak samo, mimo różnic jakie posiadamy!

Stowarzyszenie po PROstu, przy wsparciu gminy Słubice zorganizowało kolorowy marsz integracyjny wyposażony w piękne kwiaty, wykonane z bibuły przez członków stowarzyszenia oraz balony. 

Marsz wyruszył o godzinie 10.00, po nim wszyscy spotkali się na Placu Bohaterów, gdzie było mnóstwo balonów oraz przepyszny poczęstunek. Można było skosztować domowych babeczek oraz gorącego kakao,  czyli tego co dzieci uwielbiają najbardziej. Na placu pojawiło się wyjątkowe styropianowe serce, które przyozdabiano ręcznie wykonanymi kwiatami. Mimo niskiej temperatury i chłodnego wiatru atmosfera była bardzo wesoła! W tle zabawy stawiana była przez pomocników Mikołaja, największa słubicka choinka, co również było atrakcją dla najmłodszych.

Na koniec odśpiewana została wspólnie piosenka  „Kochaj Różnym Być”, w której pojawiają się znamienite słowa: I my możemy być melodią i jak piękny akord razem brzmień, razem cieszyć się harmonią, choć z nas każdy inny jest. Dzieci nagrały swój utwór w profesjonalnym studiu przy pomocy Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury. Co za przygoda!

Czytaj także: Zakończenie projektu ,,Postaw na siebie”, fotorelacja i multimedialny teatrzyk

[ngg src=”galleries” ids=”217″ display=”basic_thumbnail”]