Ministerstwo Zdrowia podało, że największą dynamikę wzrostu zachorowań na koronawirusa odnotowano 13 grudnia w Lubuskiem. Dlatego gmina apeluje: szczepcie się! Będzie ku temu okazja w sobotę 18 grudnia, podczas organizowanego przez gminę jarmarku.

– Liczba nowych zakażeń koronawirusem w powiecie słubickim (województwo lubuskie) 13 grudnia wyniosła 25 – podało Ministerstwo Zdrowia.

Oznacza to, że w ciągu ostatniej doby w powiecie słubickim było 5,33 nowych zakażeń Covid-19 w przeliczeniu na każde 10 tysięcy mieszkańców. Dla porównania, wskaźnik nowych zakażeń na każde 10 tysięcy mieszkańców dla całego kraju wyniósł w tym dniu 2,97.

O godzinie rozpoczęcia szczepień będziemy jeszcze informować. Mobilny punkt szczepień znajdować się będzie na placu Bohaterów, gdzie od piątku do niedzieli odbywać się będzie jarmark bożonarodzeniowy.

Gorąco zachęcamy do szczepień ponieważ w Polsce wciąż szczepi się za mało osób, żebyśmy mogli osiągnąć zbiorową odporność. Jak wynika z danych zebranych przez portal statystyczny Our World in Data, który jest prowadzony przez Uniwersytet Oksfordzki, Polska jest na 23. miejscu w Unii Europejskiej pod względem liczby zaszczepionych osób (55,62 proc.- dane z 6 grudnia 2021). Daleko nam do średniej unijnej, która wynosi 71,18 procent. Zdecydowanie lepsza sytuacja jest w Niemczech. Tam zaszczepionych jest 71,55 proc. mieszkańców (12.miejsce w UE).

Źródło: Gmina Słubice, Ministerstwo Zdrowia

Czytaj także: Kontrola zwolnienia lekarskiego pracownika