projekt bez tytułu (44)
Kąpiel w saunie krok po kroku z DreamofWood!

Saunowanie krok po kroku! Niezależnie od rodzaju sauny, taka kąpiel opiera się na schemacie cykli. Powinny być to dwa-trzy cykle, aby odbyć cały proces saunowania. 

Ale co to znaczy? Cykl rozumiemy przez kombinację: faza nagrzania (sauna)-faza schłodzenia (zimny prysznic, dla bardziej zaawansowanych może to być zanurzenie się w zimnym zbiorniku wodnym lub nawet tarzanie się w śniegu!). Co kto lubi! Sauna nie musi być nudna, to Ty wyznaczasz zasady! Ostatnia faza, to faza odpoczynku, każdy odbywa ją na swój sposób. Co Ciebie relaksuje? 

Krok pierwszy 

Wchodzisz do sauny, co widzisz? Tak, schodki! Ręcznik kładziemy na ostatnim schodku, stopniowo przenosząc się wyżej, aby uniknąć szoku termicznego. Im wyższy poziom (schodek), tym wyższa temperatura. Wysokość temperatury jest zależna od rodzaju sauny. Z jakiej Ty korzystasz? Oddychamy równomiernie i spokojnie. Twarz można ukryć w obu dłoniach, chroniąc ją przed działaniem gorącego powietrza. Kiedy poczujemy, że jesteśmy już dostatecznie spoceni i nagrzani, polecamy wykonać masaż ciała, pocierając delikatnie dłońmi skórę.

projekt bez tytułu (46)

Krok drugi 

W saunie siedzimy prosto, nogi na wysokości tułowia lub przyjmujemy pozycję leżącą. Wszystko, aby poddawać całe ciało tej samej temperaturze. W saunie nie poddajemy się głośnym rozmową, oddajemy się relaksowi i medytacji! Co robimy w saunie? Dla podniesienia wilgotności w powietrzu, możemy polewać kamienie pieca wodą, nawet z dodatkiem olejków eterycznych… Tutaj możesz zaszaleć. 

buywood — kopia (1)

Krok trzeci 

Po skończonej sesji podnosimy się w sposób bardzo spokojny. Jeśli Twoja kąpiel w saunie odbywała się w pozycji leżącej, usiądź na kilka minut. Dynamiczne ruchy podczas saunowania i po, nie są wskazane. Następnie przychodzi czas na fazę schłodzenia… Bardzo ważne jest, aby schładzać ciało od stóp w kierunku serca, nigdy odwrotnie! Należy również pamiętać, aby nie polewać zimną wodą rozgrzanej głowy!  Nie jest to konieczne, ale warto po fazie schłodzenia włożyć same stopy do ciepłej wody, to doskonale pobudzi pracę Twoich nóg! Docenisz to, jeśli masz pracę, która powoduje ból kończyn dolnych! 

Krok czwarty 

Faza odpoczynku, najlepiej w pozycji leżącej. Włącz relaksacyjną muzykę i wprowadź swoje ciało w stan totalnego odprężenia! Niech ta chwila trwa 15-20 minut, dla kompletnego procesu saunowania…  Krótka drzemka wspomoże odnowę biologiczną Twojego organizmu! Ps. Alkohol nie jest wskazany. 

Czytaj także: Saunowanie z DreamofWood! Jaka sauna jest dla Ciebie?

DreamofWood sauny tarasy carporty wiaty domki z bala