Rządowy Fundusz Polski Ład. Gmina stara się o pieniądze na nowe inwestycje! Rozbudowa żłobka, przebudowa ul. Witosa i Folwarcznej, budowa oczyszczalni ścieków w sołectwach i dokończenie przebudowy ul. Kopernika.

W przypadku trzech wniosków dotyczących: przebudowy ul. Kopernika, budowy drogi przy ul. Folwarcznej, a także budowy lokalnych oczyszczalni ścieków wraz z systemem kanalizacji sanitarnej w Świecku, Rybocicach i Kunicach kwota dofinansowania miałaby wynieść 95 proc. wartości inwestycji.

Właśnie złożyliśmy wnioski i liczymy, że zostaną one pozytywnie ocenione ponieważ wszystkie inwestycje, które zaplanowaliśmy mają ogromne znaczenie dla naszej gminy. Mówimy o ogromnych pieniądzach ponieważ w przypadku budowy drogi przy ul. Folwarcznej, która miałaby łączyć się z drogą krajową nr 31 (odcinek o długości 5 km) wnioskujemy o blisko 29,5 mln zł, na oczyszczalnie ścieków w sołectwach staramy się o dofinansowanie w wysokości 9,5 mln zł, a na dokończenie przebudowy ul. Kopernika o ponad 4, 7 mln zł – mówi burmistrz Mariusz Olejniczak

W Rządowym Funduszu Polski Ład wyodrębniono też pieniądze na finansowanie inwestycji w gminach, na obszarze których funkcjonowały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej. W tym przypadku kwota dofinansowania wynosi 98 proc. wartości zadania.

– I właśnie o takie dofinansowanie staramy się w przypadku przebudowy ul. Witosa i rozbudowy naszego samorządowego żłobka – mówi burmistrz Mariusz Olejniczak. Pierwsza inwestycja jest szacowana na 2 mln zł, druga na 5 mln zł.

Czytaj także: Zmiany obostrzeń! Rząd luzuje obostrzenia związane z pandemią koronawirusa na terenie Polski i Niemiec!