7 210549
Fiat 500 warty 40 tysięcy złotych

Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku zatrzymali kolejne skradzione w Niemczech auto. Tym razem łupem padł Fiat 500 warty 40 tysięcy złotych.

W czwartek (07.04), tuż po północy funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku zatrzymali do kontroli auto osobowe marki Fiat 500 na niemieckich numerach rejestracyjnych. Kierowcą zatrzymanego w Słubicach auta był 43-letni Lubuszanin. Mężczyzna nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów pojazdu, którym kierował i nie potrafił powiedzieć kto jest jego właścicielem. Ponadto funkcjonariusze zauważyli, że auto posiada uszkodzoną stacyjkę, a pojazd uruchomiony został łamakiem. Uszkodzone było także gniazdo komputerowe OBD.

Funkcjonariusze zwrócili również uwagę, że kierowca jest pod wpływem alkoholu. Potwierdziło to przeprowadzane badanie trzeźwości, które wykazało, że mężczyzna ma ponad 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Podczas dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że auto pochodzące z 2018 roku o wartości 40 tysięcy złotych figuruje w poszukiwawczych bazach danych, jako skradzione na terenie Niemiec. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi słubicka policja.

virtualnetia.com - projektowanie i tworzenie stron WWW

Od początku 2022 roku funkcjonariusze SG ze Świecka zatrzymali już 10 aut oraz dwa motocykle pochodzące z kradzieży. Wartość odzyskanych pojazdów to 1 245 000 zł.

Autor: Joanna Konieczniak SG

Czytaj także: S-PARK W SŁUBICACH! Centrum Handlowe powstaje za Lidlem