135 196094
policjant słubickiej drogówki sierżant sztabowy Michał Pytliński. Fot. Kpp Słubice

W środę ( 25 maja ) policjant słubickiej drogówki sierżant sztabowy Michał Pytliński podczas urlopu wypoczynkowego w centrum miasta Słubice zauważył kierującego Passatem, którego zachowanie wzbudziło w nim niepokój i podejrzenie co do stanu jego trzeźwości. Natychmiastowa reakcja i spostrzegawczość policjanta zakończyła niebezpieczną jazdę ulicami miasta pijanego 23- latka. Okazało się, że w jego organizmie znajdują się blisko trzy promile alkoholu.

Czujność funkcjonariusza podczas korzystania z urlopu nie zawiodła, mimo faktu, iż nie był umundurowany i nie poruszał się radiowozem służbowym, reakcja na możliwe zagrożenie przestępstwem i wykroczeniem była równie szybka i skuteczna. Przed godziną 23 policjant zauważył kierowcę, który jedzie całą szerokością drogi, wjeżdżając na krawężniki.

Jadąc za nim postanowił nie dopuścić do jego dalszej jazdy, w następstwie czego zatrzymuje pojazd i wyciąga ze stacyjki pojazdu kluczyki, po czym dzwoni po wsparcie kolegów będących na służbie, którzy wyposażeni w alkomat poddali kierowcę badaniu na zawartość alkoholu i jego wynik okazuje się przerażający i wskazuje niespełna trzy promile.

Młody kierowca musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami karnymi. Grozi mu wieloletni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do dwóch lat.

Autor: aspirant Agnieszka Kaczmarek, KPP Słubice 

Czytaj też: Pilne!!! Słubicka policja szuka świadków wypadku!