Już 4 września przez most graniczny przemaszeruje III Słubice-Frankfurt Pride. To już trzeci raz społeczność LGBTIAQ i osoby ją wspierające będą demonstrować na rzecz praw i widoczności osób queer w Dwumieście. Marsz równości rozpocznie się o godz.12 przy Placu Bohaterów w Słubicach. 

 III Słubice-Frankfurt Pride, który przemaszeruje z Polski przez most nad Odrą do Niemiec. Miejscem spotkania będzie Plac Bohaterów w Słubicach o godzinie 12, gdzie po modlitwie i błogosławieństwie dwóch pastorów Kościoła Gejowskiego w Berlinie rozpocznie się Pride.

W tym roku Pride odbywa się pod hasłem „Queers Against Borders”:

– Chcielibyśmy szczególnie położyć nacisk na prawa i widoczność queerowych uchodźców i imigrantów. Aby każdy miał możliwość lepiej zrozumieć ich życie i sytuacje, ludzie z różnych krajów, takich jak Irak czy Ukraina, będą przemawiać na Pride i opisywać swoje doświadczenia. Jednocześnie na Marszu Równości szczególnie reprezentowane będą również interesy osób transpłciowych i pracownic seksualnych – informują organizatorzy.

img 0136
Marsz Równości 2021. Fot. I Love Słubice

 

Odwiedzający i współuczestnicy demonstracji mogą spodziewać się również wypowiedzi lokalnych aktywistów z Dwumiasta. Ponadto ponownie zaproszeni są obaj burmistrzowie Dwumiasta. Programu dopełnią występy artystów queerowych podczas demonstracji oraz na późniejszym after-evencie, który odbędzie się na Brückenplatz / placu Mostowym. Zespół organizacyjny nie może się doczekać imponującej demonstacji z wartościowymi treściami aktywistycznymi!

LGBTIAQ to  osoby identyfikujące się jako lesbijki, geje, osoby biseksualne, transpł do ciowe, interpłciowe, aseksualne, queer oraz takie, które nie są pewne swojej tożsamości seksualnej. 

Źródło: Słubice-Frankfurt-PRIDE

Zobacz też: Marsz Równości 2021 [DUŻA GALERIA ZDJĘĆ]