Policjanci słubickiej drogówki wspierani przez kolegów z Gorzowa Wielkopolskiego przeprowadzili kolejne działania przy wykorzystaniu policyjnego drona. Tylko przez dwie godziny pracy urządzenia, funkcjonariusze ujawnili kilkadziesiąt wykroczeń. Była to kolejna tego typu inicjatywa, której celem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach.

W minionym roku na terenie powiatu słubickiego odnotowano 34 wypadki drogowe, w których 11 osób straciło życie. Większość z nich miało miejsce na drodze numer K-29, dlatego też funkcjonariusze właśnie tam przeprowadzili działania z użyciem drona. Mając na celu poprawę bezpieczeństwa i zapobieganie niebezpiecznym zachowaniom na drodze, policjanci cyklicznie wspomagają się nowoczesną technologią w postaci bezzałogowego statku powietrznego. To niezastąpione urządzenie pozwalające dostrzec wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym. Operatorzy drona, którzy dostrzegą łamanie prawa, informują pobliski patrol, który może zatrzymać wskazany pojazd i wyciągnąć stosowne konsekwencje wobec kierującego.

Tak było właśnie na drodze numer K-29 w powiecie słubickim. Miejscowi funkcjonariusze, wspierani przez kolegów z Gorzowa Wielkopolskiego, zatrzymali do kontroli drogowej 30 kierowców, którzy naruszyli przepisy drogowe i stwarzali niebezpieczeństwo dla siebie i innych podróżnych. Wobec wszystkich osób, które złamały prawo, policjanci wyciągnęli stosowne konsekwencje prawne.

virtualnetia.com - projektowanie i tworzenie stron WWW

Autor: aspirant Agnieszka Kaczmarek
Komenda Powiatowa Policji w Słubicach

Czytaj też: GDZIE DWÓCH SIĘ BIŁO, TAM NIKT NIE SKORZYSTAŁ. ZA WOJNĘ DWÓCH KREWKICH POLITYKÓW ZAPŁACĄ MIESZKAŃCY POWIATU!