W sobotę i w niedzielę na kortach w Poznaniu został rozegrany turniej z cyklu Tenis10. Słubice były reprezentowane przez trzy tenisistki Kalinę Czernaluk, Matyldę Kąkol oraz Karinę Lubecką. Jak wypadły? 

 

Kalina Czernaluk i Matylda Kąkol rywalizowały w kategorii czerwonej, czyli do 8 lat. W tej kategorii udział wzięło 21 chłopców i dziewczynek. Tym razem Kalinka musiała uznać wyższość bardziej ogranych dzieci i mimo wygranych dwóch meczów w grupie, na tym zakończyła swoją rywalizację.

 

Matylda Kąkol w fazie grupowej wygrała cztery z pięciu meczów co dało jej pierwszą pozycję. W półfinałach zmęczenie dało o sobie znać i na nich zakończyła rywalizację.

virtualnetia.com - projektowanie i tworzenie stron WWW

 

Karina Lubecka brała udział w rozgrywkach kategorii pomarańczowej, czyli 9 lat. Wyszła z grupy wygrywając dwa z trzech meczów. Kolejnym pojedynkiem, jakim rozegrała był bardzo gładki mecz o finał, w którym szybko objęła wysokie prowadzenie, pewnie wygrywała punkty. Jednak dwa punkty od wygrania meczu straciła koncentrację i ostatecznie musiała uznać wyższość swojej rywalki zajmując 3 miejsce w całym turnieju. 

 

Czytaj też: Słubiczanka Kalina Czernaluk zajęła II miejsce w turnieju tenisowym w Rokietnicy. Był to pierwszy jej występ poza granicami Słubic