Niesie ze sobą przesłanie edukacyjne, uczy bezpieczeństwa na drodze,
bawi i sprawia, że zwykły spacer po mieście może zamienić się w wyjątkową przygodę.
23 września uroczystą premierę będzie miała miejska gra terenowa przygotowana pod batutą firmy Promet Cargo. Dla kogo jest i jak można wziąć w niej udział? Poczytajcie!

Gra miejska została przygotowana w formie małej książeczki z rymowanymi zadaniami-zagadkami.
Treść gry stanowi opis trasy, a uczestnicy, czytając kolejne punkty gry, odgadują, gdzie mają pójść i jakie zadanie wykonać.

Gra, która w sobotę będzie miała swoją premierę, to zaproszenie na około 1,5h spacer po naszym mieście. Ale spacer inny niż wszystkie. Spacer, który pokaże nam miasto od innej strony, pozwoli poszerzyć swoją wiedzę o nim, ale także, co dla nas niezwykle istotne, zwróci uwagę na bezpieczeństwo dzieci na drodze. Jako firma transportowa czujemy szczególną misję, by pogłębiać właśnie ten temat – mówi prezes firmy Promet Cargo, Magdalena Ciszek-Kozłowska.

Trasa gry rozpoczyna się przy budynku Urzędu Miejskiego w Słubicach (partnera projektu)
i prowadzi przez charakterystyczne punkty miasta. – Podczas całej trasy na uczestników czeka ponad trzydzieści rymowanych zagadek. Są to zadania dotyczące bezpieczeństwa na drodze, znajomości miasta, ale także np. ekologii. Jest mi niezmiernie miło poprowadzić trasę przez moje rodzinne miasto i wrócić na przechodzone kiedyś codziennie ścieżki. Trasa liczy około 3 kilometry i jest do pokonania dla dzieci od około 3 lat, bez górnej granicy wieku. Wierzę, że również osoby dorosłe odnajdą w niej rozrywkę dla siebie i pomysł na ciekawe spędzenie wolnego czasu – mówi autorka gry Katarzyna Krzemińska, w sieci działająca jako KataRYMka – Rymem w prozę.

Uroczystą premierę gry zaplanowano na sobotę 23 września w godzinach 11.00-15.00.
Udział w grze jest bezpłatny, jednak należy się wcześniej zapisać. Swoje zgłoszenie trzeba wysłać na adres mailowy: gra.prometcargo@gmail.com, w treści wiadomości podając: nazwę drużyny, liczbę osób i wiek uczestników (minimum 1 osoba pełnoletnia). Każdy z uczestników w odpowiedzi otrzyma potwierdzenie zapisu oraz godzinę, o której należy pojawić się na starcie (starty drużyn będą odbywały się co ok. 5 minut).

23 września organizatorzy czekać będą na wszystkie drużyny, ale także zapewnią im dobrą zabawę zarówno przed, jak i po przejściu samej trasy: – Na ten dzień planujemy dla wszystkich uczestników strefę zabawy i relaksu. Zmęczeni będą mogli odpocząć w komfortowych warunkach, wypić ciepły lub zimny napój, a po grze także zjeść pyszną regeneracyjną zupkę. Ci zaś, którym wrażeń będzie wciąż mało, zagrają z nami w planszowe gry XXL i spędzą aktywnie czas na zabawie – zaprasza Agata Ilcewicz-Kryger, prezes Fundacji Promet Kids, która również uatrakcyjni całe wydarzenie.

Po zakończeniu premiery gra będzie dostępna dla wszystkich chętnych w Urzędzie Miejskim w Słubicach, w godzinach jego otwarcia. Będzie także dostępna do samodzielnego wydruku na stronie internetowej www.prometcargo.com.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Barbara Anioł-Ossowska
Urząd Miejski w Słubicach