Fantastycznie spisała się Dominika Podhajecka w turnieju ITF drugiej kategorii – ITF J200 NBU CUP w stolicy Uzbekistanu.

W grze pojedynczej (drabinka na 48 zawodniczek) lubuszanka doszła aż do półfinału, a w grze podwójnej osiągnęła ćwierćfinał imprezy.

W singlu zawodniczka GKT Smecz Górzyca była rozstawiona z nr 15 i miała wolną pierwszą rundę, czekając na rozstrzygnięcie meczu Malika Amirgalieva (Kazachstan) – Shahnoza Marimova (Uzbekistan) – (6:2, 2:6, 3:6).

W drugiej rundzie zawodniczka PZT TEAM pokonała przedstawicielkę gospodarza turnieju 6:2, 6:3.

W trzeciej rundzie Dominika po dramatycznym meczu i wspaniałych tie breakach wygranych do 0 i do 2 pokonała Laimę Vladson (Litwa) 2:6, 7:6(0), 7:6(2).

W ćwierćfinale lubuszanka nie dała szans (6:2, 6:3) Rosjance Aleksandrze Pozarenko.

W półfinale siedemnastolatka uległa (4:6, 2:6) Białorusince Yuliyi Perapekhina (101 ITF), z fantastycznym bilansem wygranych spotkań na hardach (39:2), a która w następnym notowaniu ITF Juniors zamelduje się mocno w pierwszej setce świata juniorek. Rywalka naszej tenisistki ostatecznie wygrała cały turniej.

W deblu partnerką Dominiki była Ukrainka Yelyzaveta Chainykova. Ze względu na rozstawienie (nr 7) duet polsko-ukraiński miał wolną pierwszą rundę.

W drugiej rundzie nasze zawodniczki pokonały (6:7(2), 6:2, 10:7) parę Isabella Svahn (Szwecja) – Emilija Pranyte (Litwa).

W ćwierćfinale Dominika i Yelyzaveta uległy (3:6, 1:6) duetowi Alian Zack (Izrael) – Laima Vladson (Litwa).

Opiekunem Dominiki w Tashkencie był trener Robert Kosiński.

Daniel Podhajecki