Co roku podczas znanego już w regionie Festiwalu Aniołów wybieraliście „Lokalnego Anioła”. W związku z rozrastającym się zainteresowaniem organizatorzy zmienili nazwę konkursu z Lokalnego Anioła na Anioła ponad granicami. Zasady wciąż pozostają takie same.

„Niektórzy aniołowie ukrywają swe skrzydła by kroczyć wśród nas” – takim pięknym przesłaniem rozpoczyna się konkurs do miana „Anioła ponad granicami”.

Jeśli znacie osobę, która bezinteresowanie pomaga innym, ma otwarte serce na problemy społeczne – zgłoście ją do konkursu.

Na podstawie zgłoszeń zostaną wyłonieni finaliści. To właśnie oni, niezwykli mieszkańcy naszego regionu, będą rywalizować o tytuł „Anioła ponad granicami” podczas XVI edycji Festiwalu Aniołów.

Wszelkie informacje dotyczące zgłoszeń oraz konkursu można znaleźć na oficjalnym profilu Gminnego Ośrodka Kultury w Górzycy na platformie społecznościowej Facebook. To tam również odbywać się będą kolejne etapy konkursu, m.in. prezentacje finalnych uczestników oraz głosowanie na najlepszego „Anioła ponad granicami”.

Aniołowie są wśród nas

Aniołowie ponad granicami to ci, którzy wykraczają poza codzienne obowiązki i bezinteresownie pomagają innym. To osoby, które w swoim otoczeniu budują atmosferę współpracy, szacunku i solidarności. Wartości, które wyznają uczestnicy konkursu, są nie do przecenienia. Ich postawa stanowi przykład dla innych mieszkańców i inspiruje do działania na rzecz społeczeństwa. Dlatego tak ważne jest, abyśmy doceniali ich wysiłek i okazywali wdzięczność za ich zaangażowanie.

Konkurs „Anioł ponad granicami” to także doskonała okazja do integracji społeczności lokalnej. Festiwal Aniołów jest wyjątkowym wydarzeniem, które przyciąga rzesze osób z różnych stron. Dzięki temu mamy szansę spotkać ludzi o podobnych wartościach i pasjach, dzielić się doświadczeniami i wzajemnie się inspirować.

Gminny Ośrodek Kultury zachęca, abyście nie tylko zgłaszali kandydatów do konkursu, ale także sami stawali się ich aktywnymi współorganizatorami. Poprzez wsparcie i udział w wydarzeniach związanych z Aniołami możemy pokazać, że nasza społeczność jest pełna solidarności i gotowa wspierać potrzebujących.

– Wierzymy, że wśród naszych mieszkańców kryje się sporo „Aniołów ponad granicami”. To właśnie dzięki nim nasza codzienność staje się piękniejsza i pełniejsza. Dlatego ważne jest, abyśmy dali im szansę na docenienie ich wysiłku oraz możliwość podzielenia się swoją historią i inspiracją. Zachęcamy więc do aktywnego uczestnictwa w Festiwalu Aniołów, zarówno poprzez zgłaszanie kandydatów do konkursu, jak i udział w wydarzeniach towarzyszących. Tylko wspólnie możemy stworzyć piękne i życzliwe miejsce do życia, które będzie emanować dobrem i pomocą dla innych – zachęca dyrektor GOK Małgorzata Gniewczyńska.

Zasady konkursu – jak zgłosić kandydata

Przypominamy, iż w ubiegłym roku „Aniołem” została nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 4 oraz w Zespole Szkół w Kostrzynie nad Odrą pani Kasia Jaszcz, natomiast tytuł Lokalnego Anioła dzięki Waszym głosom otrzymała pielęgniarka przychodni Medyk w Górzycy cudowna Agnieszka Bratkowska.