Podsumowaniem realizacji projektu „Klasa z drewna” był zorganizowany na boisku szkolnym event, w którym uczestniczyły m.in. władze Rzepina, przedstawiciele Nadleśnictwa Rzepin, dyrektorzy placówek oświatowych.

Zaproszeni goście dokonali otwarcia, przecinając biało – czerwoną wstęgę przy dźwiękach hejnalistów z Technikum Leśnego. Było to symboliczne otwarcie, ponieważ zajęcia w tym miejscu odbywają się już od października. Wszyscy zgromadzeni mogli zapoznać się z całą infrastrukturą, a dla uczniów były przygotowane stoiska z zajęciami o tematyce propagującej wiedzę o lesie, walce z żywiołami, roli owadów w przyrodzie i ekologii. 

Zajęcia prowadzili zaproszeni przedstawiciele z Nadleśnictwa w Rzepinie, Koła Łowieckiego Jeleń, Technikum Leśnego ze Starościna, Powiatowej Straży Pożarnej  ze Słubic, CZG-12 z Długoszyna, Szkółki Drzew i Krzewów Europlant z Gądkowa Wielkiego Pasieki Pod Orzechem z Boczowa. Dzieci pomagały w urządzaniu domku dla owadów oraz każda klasa posadziła swoje drzewko, które otrzymała od Europlantu.

– Mimo pochmurnego nieba, w tym dniu w sercach dzieci zagościło słońce,  bowiem mogły po raz kolejny spędzić czas w Klasie z drewna. Możliwość jej urządzenia zawdzięczamy Lasom Państwowym, które w całości sfinansowały ten projekt – mówi Elżbieta Kołosza, nauczycielka Zespołu Szkół w Rzepinie. 

Źródło: ZS Rzepin