fbpx

Natalia Kukulska, Natalia Przybysz, Ralph Kamiński oraz Marla Glen – to tylko kilka z wielu gwiazd tegorocznego festiwalu transVocale

Przed nami 18.edycja festiwalu transVOCALE. Koncert inauguracyjny, którego gwiazdą będzie Ralph Kaminski, odbędzie się w czwartek, 17 listopada, w odbudowanej auli Collegium Polonicum. Wśród zaproszonych artystów jest też m.in. Natalia Przybysz i Natalia Kukulska. Ostatnim akordem festiwalu będzie koncert amerykańskiej gwiazdy Marly Glen.

R. Kaminski to wokalista, autor tekstów, kompozytor, producent muzyczny oraz reżyser teledysków, który tworzy muzykę określaną jako pop alternatywny. W 2022 roku otrzymał prestiżowy Paszport „Polityki”, będący symbolicznym stemplem jakości jego twórczości. Artysta wydał trzy albumy: „Morze” (2016), „Młodość” (2019) oraz “KORA” (2021), które zostały ciepło przyjęte przez słuchaczy, krytyków, a także przez branżę muzyczną. „Młodość” była nominowana do nagrody Fryderyk 2020 w kategorii Album Roku Alternatywa, a Ralpha nominowano jako producenta muzycznego. Album „KORA” został nagrodzony Fryderykiem 2022 w kategorii Piosenka Poetycka i Literacka, zaś Ralph otrzymał statuetkę w kategorii Artysta Roku. W maju ukazał się niezapowiadany wcześniej, zupełnie nowy singiel „Bal u Rafała, który swojego wydawnictwa doczekał się 31 sierpnia 2022 roku.
O tym chce się głośno śpiewać!

słubicka 5, 69 108 cybinka (1)

Festiwal jak co roku organizuje Słubicki Miejski Ośrodek Kultury i Forum Kleista, przy wsparciu stowarzyszenia transVOCALE.

– Pierwszego dnia oprócz R. Kaminskiego usłyszymy też irlandzki duet: Kieran Goss&Annie Kinsella, który – jak zapowiadają organizatorzy – sprawi, że publiczność będzie się śmiała i płakała. Piosenki, opowieści i harmonie z Irlandii przeniosą słuchaczy w inny świat, bo muzyka tego duetu pochodzi z serca i trafia do serca. Po tym koncercie w SMOKu będzie Aftershow-Party.

Za sprawą Barbary Thalheim, berlińskiej Singer-songwriterki powędrujemy też tego wieczoru, w rytmie bluesa, po ważnych wydarzeniach historycznych związanych z datą 9 listopada. Artystka w swoich tekstach analizuje nieudaną rewolucję marcową w 1848 roku, noc kryształową w 1938 r. czy upadek muru berlińskiego w 1989 roku. Jest przekonana, ze żadna inna data nie symbolizuje bardziej wzlotów i upadków niemieckiej demokracji. Aż chce się o tym głośno śpiewać!
Oprócz koncertów w Collegium Polonicum zapraszamy też do SMOKa. Tam zagra grupa Me&Ms Jacobs, której wokalistka Lina Jacobs, uplasowana gdzieś pomiędzy Amy Winehouse a Janis Joplin, zabiera słuchaczy w podróż przez swoje życie. Zespół określa swoje brzmienie jako „ zdrową mieszankę melancholii i rock’n’rolla.


Finał ze światową gwiazdą

– Tegoroczny skład artystów charakteryzuje się wspaniałymi głosami: czekamy na takie gwiazdy jak Ralph Kaminski i Barbara Thalheim, Natalia Kukulska, Sedaa, Paul Armfield, Natalia Przybysz, Rasm Almashan, Carrousel, Yemen Blues, Rackajam oraz światową gwiazdę na zakończenie – Marlę Glen. Tradycyjnie również w tym roku nie zabraknie imprez afterparty, podczas których noc będzie można zamienić w dzień – zapowiadają kuratorzy transVOCALE Piotr Tamborski ze Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury i Daniel Zein.

Jak zawsze organizatorzy przygotowali obszerną ulotkę z dokładnym programem całego festiwalu, która jest już dostępna w wersji papierowej, a także internetowej: https://transvocale.eu

Czytaj też: SŁUBICE: LUBISZ GRAĆ W PLANSZÓWKI? ZAPISZ SIĘ! LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!

Baner Brand Cy
Baner Brandmed 2
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Podcast Słubice